Lidské ruce nahradili při masážích slizcí hadi.

Lidské ruce nahradili při masážích slizcí hadi. | zdroj: mglradio.com


Žádné strachy! Hadí masáže vás zbaví stresu

TÉMATA: wellness | masáže | hadi | bali

user-avatar

Ivanhoe

7. 10. 2015 | 08:30

Představte si, jak ležíte na masážním stolu a po zádech se vám plazí tři velké krajty! Naplňuje vás tahle představa děsem a hrůzou? V lázních na Bali však tyto škrtiče běžně používají k masážím a tvrdí, že jejich prostřednictvím zbavují lidi napětí, strachu a stresu.

Hadí masáže údajně nabízejí něco, co běžní lidští maséři nedokáží. Kromě toho, že vás polaskají svými pohyby po zádech, vám totiž zvednou adrenalin, a ten prý pozitivně působí na metabolismus, mimo jiné tím, že uvolňuje kyselinu mléčnou ve svalech a odbourává tuk. Zároveň masírovanému poskytují i psychické uvolnění, jaké znají všichni milovníci adrenalinových sportů, jimž se po absolvování nebezpečné, riskantní akce zvýší hladina dopaminu v mozku, díky kterému se pak cítí tak dobře.

Hadí masáž

Pokud vám ovšem tento druh masáže přijde až příliš nebezpečný, ujišťujeme vás, že po celou dobu masáže vám budou na blízku dva profesionálové a budou dohlížet, zda jste stále naživu a zda se hadi neflákají. Krajta navíc není jedovatým hadem, coby správný škrtič své oběti „jen“ uškrtí a pak je celé spolkne, byť jsou třeba čtyřikrát větší než ona. Toho se ovšem v masážním salónu na Bali nemusíte bát, protože hadí masérky mají páskou přelepená ústa a navíc je tam řádně krmí živými králíky, aby byly syté a nedělaly si na své klienty zálusk.

Hadí masáž

Pokud vás tyto informace neuklidnily, pak doporučujeme se na Bali vypravit a masážní hadí kúru podstoupit. Zbaví vás totiž celoživotního strachu z hadů. „Dřív jsem měl z hadů strach, trpěl jsem fobií, ale po absolvování několika kúr se fobie začala vytrácet a teď mám hady rád,“ dosvědčuje 32letý Feri Tilukay z indonéské Jakarty.

Hadí  masáž

Hadí masáže jsou však jen jednou z 300 terapií, které lázně na Bali nabízejí. Jeden masér tam zákazníky masíruje převlečen za gorilu, při jiné masáži se koupete v pivní lázni a popíjíte při tom pivo (ideální masáž pro našince), jindy vaše svalstvo uvolní rozehřátým golfovým míčkem nebo zchladí jahodovou zmrzlinou.

Nic však ale netáhne turisty tolik jako masáže s hady. Zároveň to ovšem také budí pohoršení aktivistů na ochranu zvířat. Ti tohle považují za zneužívání němých tvorů. Majitel lázní Paulus Abraham však namítá, že s hady je dobře zacházeno a že si kontaktu s lidmi během masáží užívají. „Nezacházíme s nimi jako s dělníky, ale chováme se k nim, jako by to byli naši přátelé nebo členové rodiny,“ tvrdí. „Líbáme je, objímáme, pěkně se o ně staráme,“ ujišťuje. Škoda, že nám krajty nemohou jeho slova potvrdit.


 

 

user-avatar

Ivanhoe

7. 10. 2015 | 08:30

Zavří­t reklamu