válkaČeskoslovenskoobjevy

Záchranky v Neapoli nesmějí houkat, zakázala to mafie

Záchranky v Neapoli nesmějí houkat, zakázala to mafie
Zdroj: pixabay.com

V Itálii prorostl organizovaný zločin do všech pater společnosti a mafie si dnes diktuje podmínky v mnoha oblastech života. Své o tom vědí také záchranáři z Neapole. Tamní mafie jim zakázala používat houkačky, když jedou k případu. Drogoví dealeři si je totiž pletou s policií a ruší je to v jejich byznysu.

Tomáš Chalupa 10. února 2021

Mafiáni vyhrožují sanitkám dlouhodobě, což vedlo k tomu, že řidiči požádali policii o to, aby je do rizikových oblastí doprovázela. Jeden z řidičů vypověděl, že ho při příjezdu na místo obklíčili dva jezdci na motorkách, kteří na něj mířili zbraněmi a vyhrožovali mu smrtí, pokud hned neodjede. „Vypni sirénu, nebo tě zastřelíme,“ řekl mu prý jeden z nich doslova.

Thumbnail # Tvůrcům filmu Kmotr vyhrožovala mafie, museli přerušit natáčení
Mohlo by Vás zajímat:

Tvůrcům filmu Kmotr vyhrožovala mafie, museli přerušit natáčení

Dvaačtyřicetiletý Manuel Ruggiero na četné útoky reagoval tak, že založil organizaci Nessuno Tocchi Ippocrate, která bojuje proti násilí vůči zdravotnickým pracovníkům. „Už nám přikázali nepoužívat sirény v jiných čtvrtích jako Sanità a Traiano, kde místní záchranky začínají houkat, až když čtvrť opouští,“ uvedl pro Times Ruggiero. Podle něj se situace stále zhoršuje. Místní politici žádají vládu o razantní zásahy proti mafii, boj proti ní přitom stále je jednou z hlavních priorit politiků. Problém je, že v Itálii už mafie pevně zakořenila ve státní správě a má pod palcem mnoho policistů i politiků.

Velký úspěch slaví na kanálu HBO seriál Gomora, který popisuje život mafiánů v Neapoli. Stačí pár dílů, a i nezúčastněný člověk získá dobrý obrázek o tom, jak mocná je mafie v Neapoli a jak malou šanci mají policisté, že tyto mocné rodiny někdy porazí.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu