válkaČeskoslovenskoobjevy

Konspirační teorie kolem smrti Diany nabírají obrátky a ukazují prstem na královskou rodinu

Konspirační teorie kolem smrti Diany nabírají obrátky a ukazují prstem na královskou rodinu

Kolem smrti populární princezny Diany dodnes není zcela jasno. Podobně jako teroristické útoky z 11. září jsou rájem amerických konspirátorů, Britové se stále zabývají tajemnou smrtí populární Diany. Oficiální verze, že za její smrtí stojí neopatrná jízda a pronásledující paparazziové, má podle kritiků zastřít skutečnost, že za její smrtí stojí někdo jiný.

Tomáš Chalupa 19. září 2014

Zemřela v roce 1997 v pařížském tunelu Diana opravdu jen náhodou, když prchala ve svém mercedesu před dotírajícími bulvárními fotografy? Mnoho lidí tomu nevěří a konspiračních teorií je mnoho. Není žádným tajemstvím, že Diana nebyla v královské rodině příliš oblíbena. Zatímco ona měla románek s miliardářem Al Fayedem, její manžel měl pletky s Camillou, svou nynější manželkou. Bulvár vše sledoval a přinášel čtenářům informace z první ruky. Takové skandály si královská rodina nemohla dovolit a údajně se několikrát snažila uklidit Dianu do blázince.

Na svatbě působila princezna Diana šťastně, to se ovšem mělo brzy změnit

Na svatbě působila princezna Diana šťastně, to se ovšem mělo brzy změnit

V případu, který se oficiální místa rozhodla interpretovat jako nehodu, se objevují nové důkazy. Jedním z nich je tvrzení, že řidič bílého Fiatu Uno James Andanson, který do Dianina Mercedesu narazil a tím způsobil jeho havárii, nebyl bulvární fotograf, ale agent britské tajné služby MI5. Ten také neoslnil řidiče Mercedesu bleskem, jak se oficiálně tvrdí, ale laserovým zaměřovačem, kterým bývají občas oslňováni piloti letadel . Tuto teorii potvrzuje bývalý agent MI5 Riihard Tomlison. Záhadou také je, že Andansona našli mrtvého o třo roky později ve zcela shořelém autě. Téměř ho nebylo možné identifikovat. V jeho lebce byly údajně dvě díry po kulkách a věc byla uzavřena jako sebevražda. Dokud byl Andanson naživu, vždy popíral, že by v tunelu vůbec kdy byl a se smrtí Diany podle svých slov neměl nic společného.

S Dodim Al Fayedem udržovala románek, který ji možná stál život

S Dodim Al Fayedem udržovala románek, který ji možná stál život

O tom, že za smrtí Diany stojí MI5, je přesvědčen nejen otec mrtvého Dodiho Mohamed Al Fayed, ale také badatel Alan Power, investigativní spisovatel John Morgan nebo herec a režisér Keith Allen. Zatímco Allen vidí spiknutí vedoucí od královské rodiny k MI5, Power jde ještě dál. Podle něj se do atentátu zapojila speciální jednotka SAS. Akce měla krycí jméno The Increment (Přírůstek). Na tuto stopu jej přivedlo vyšetřování Johna Nightingala, příslušníka této speciální jednotky, který byl obviněn policií z nelegálního držení zbraně. Toho udala manželka dalšího člena SAS, jehož totožnost je utajená a říká se mu „N“. Právě on je autorem dopisu, na který se při vyšetřování přišlo, a kde jednoznačně tvrdí, že Dianu zabila právě speciální jednotka SAS. Dopisem se dokonce začala zabývat policie, nicméně závěry šetření zatím nejsou známy.

Vše mělo tragický konec v jednom pařížském tunelu

Vše mělo tragický konec v jednom pařížském tunelu

Na podporu těchto teorií vzniklo mnoho knih a filmových dokumentů, jako je Nezákonné zabití nebo Noc, kdy zemřela Diana. Informace v nich uvedené vzbuzují vážné pochybnosti a na královskou rodinu vrhají temný stín. Skutečně se rozhodli Dianu zabít a využili k tomu tajné služby a speciální jednotky? Je to možné.

Další články

Zavří­t reklamu