Policejní fotografie Václava Mrázka po jeho zatčení v roce 1957.

Policejní fotografie Václava Mrázka po jeho zatčení v roce 1957. | zdroj: muzeum policie


Zabíjel ženy, aby si mohl užívat s jejich mrtvolami

TÉMATA: Václav Mrázek | masoví vrazi | vražda | nekrofilie

user-avatar

Crazy Eyes

26. 06. 2018 | 11:00

Byl jednoznačně nemocný a velmi, velmi nebezpečný. V 50. letech spáchal Václav Mrázek (†32) během pěti let minimálně sedm sexuálně motivovaných vražd a šestnáct pohlavních zneužití. Přesto policii dlouho unikal. Nakonec byl dopaden díky banalitě.

Mrázek pocházel z chudých poměrů. Narodil se 22. října 1925 a měl jedenáct sourozenců. Poprvé se dostal před soud v roce 1941. Dostal podmínku za krádež, o osm let později ale už za jinou krádež putoval na osmnáct měsíců za mříže.

Vraždil a loupil v období od 22. srpna 1951 do 9. listopadu 1956. Po svém zatčení připustil, že na myšlenku použít při sexuálním aktu násilí ho zřejmě přivedla častá četba pornografické literatury a pravděpodobně i zážitky z orgií, kterých se hojně účastnil.

Jak sám později přiznal, nešlo mu ani tak o samotný pohlavní styk, jako spíš o to, že se žen zmocňoval násilím. Krom toho se u něj projevovaly i znaky nekrofilie – velice ho uspokojoval sex s mrtvolami, dokonce se jednou pokoušel vniknout do márnice, aby své choutky ukojil.

Jeho sklony dokládají Mrázkova slova z policejního protokolu: „Začala mě silně bolet hlava, nervy mě silně pracovaly a vtom jsem musel vystřelit. Prostě to byla ta myšlenka, tu ženu dostat výstřelem. Při první ráně jsem ani nevěděl, jak jsem vystřelil. Teprve při dalších ranách jsem věděl, že na tu ženu střílím proto, abych rychle bez přemlouvání dosáhl pohlavní styk při jejím bezvládném stavu. Střelba do ženy mě ještě více pohlavně vzrušila a právě tak její zhroucení a pád na zem…

Dopadnout Mrázka byl pro vyšetřovatele těžký úkol. Své oběti si totiž vybíral zcela náhodně, v podstatě bez ohledu na věk. Kriminalisty mátl i tím, že kromě pistole Walther zabíjel i nožem či obyčejným klackem.

Během výslechu se dvaatřicetiletý Mrázek rozplakal a postupně se ke všemu přiznal. Byl odsouzen k absolutnímu trestu. Rozsudek smrti byl vykonán 30. prosince 1957 v pražské pankrácké věznici.

user-avatar

Crazy Eyes

26. 06. 2018 | 11:00

Zavří­t reklamu