válkaČeskoslovenskoobjevy

Záběry, při nichž vám ztuhne v žilách krev: obrovský krokodýl pronásleduje chlapce v moři

Dramatické chvíle zažil na dovolené v Mexiku jeden mladý turista. Chybělo málo a pochutnal si na něm americký krokodýl! Jen se na to podívejte!

blondie 20. srpna 2014

Během koupání v průzračných vodách přírodní rezervace Sian Ka’an na Karibiku se v blízkosti mladíka zničehonic objevil obrovský aligátor. Umíme si představit šok, který zažil, když zjistil, jaké mostrum ho pod vodou pronásleduje! Chlapec v panické hrůze krauloval rychle ke břehu, co mu síly stačily.

Závod o život pozoroval z nedalekého mostu hlouček vyděšených lidí. Někdo z nich pojednou dostal spásný nápad a mrštil po krokodýlovi větším předmětem. Zvíře se polekalo a na chvíli zapomnělo na svou kořist. Mezitím mladý muž ze všech sil doplaval za jásotu diváků ke břehu. Jeden z nich natočil děsivé momenty na video.

„Naštěstí krokodýl neměl hlad, protože ho tady pravidelně krmí turisté i rybáři, proto se za svou kořistí tolik nehnal,“ poznamenal kameraman.

Krokodýl americký je jedním z největších druhů krokodýlů. Někteří jedinci mohou dorůst délky až 7,5 metru! Jsou výbornými plavci, kteří dokážou na moři překonat veliké vzdálenosti. Jsou čilí a útoční, byť člověka napadnou jen zřídka. Domorodci se jich však obávají, a koupání proto v místech jejich výskytu nedoporučují.

Další články

Zavří­t reklamu