válkaČeskoslovenskoobjevy

Za první světové války se přihlásila na frontu skupina dobrovolníků s meči a štíty

Za první světové války se přihlásila na frontu skupina dobrovolníků s meči a štíty
Zdroj: scribol.com
+ 6 fotek+ 7 fotek

První světová válka byl konflikt, který do sebe absorboval miliony lidí z celého světa, z různých kultur i exotických míst. Ovšem válečníci, kteří se jako dobrovolníci přihlásili v hlavním městě Gruzie Tbilisi, jako by vystoupili ze stroje času.

Tomáš Chalupa 13. února 2017

Skupina válečníků se starodávnými mušketami, štíty a meči šla rovnou do guvernérova paláce, aby se přihlásila dobrovolně na frontu. Byli to Chevsurové, obývající divoká a nepřístupná údolí Kavkazu. Jejich společenství je odtrženo od zbytku světa a žijí v izolaci. I v dnešní době je sníh a krutá zima odděluje od okolního světa po devět měsíců v roce.

Podle amerického zpravodaje Richarda Halliburtona se skupina objevila na jaře roku 1915. Země byla zatažena do války po boku Ruska proti Turecku, které stálo na straně centrálních mocností. Skupina vzbudila rozruch v ulicích Tbilisi už jen svým příjezdem na hřbetech svých koní. Někteří na sobě měli kroužkovou zbroj, všichni měli meče a štíty, stejně jako prastaré pušky. Podle Halliburtona vypadali jako herci z historického filmu. Halliburton dále uvádí, že skupina vešla do guvernérského paláce a po guvernérovi chtěla informace, kde se odehrává válka.

Chevsurové jsou potomci křižáků ze středověkých křížových výprav, které jejich tažení do Svaté země zaválo až do křesťanské výspy na východě – do Gruzie. Geneticky jsou příbuzní s Francouzi obývající sever země na pomezí s hranicemi Německa.

Halliburton strávil v jejich skupině několik dní a popsal je jako divokou bandu, oddávající se alkoholu a bitkám mezi sebou pro zábavu. Jaký byl další osud skupiny za první světové války, není jasné. Existuje několik svědectví, že byli spatřeni na bojišti. Každopádně po skončení války se vrátili zpět do své izolované existence vysoko v zasněžených horách.

Další články

Zavří­t reklamu