válkaČeskoslovenskoobjevy

Za odtažitost prince Charlese mohli prý rodiče. „Nikdy mu nedali lásku,“ tvrdila princezna Diana

Za odtažitost prince Charlese mohli prý rodiče. „Nikdy mu nedali lásku,“ tvrdila princezna Diana
Zdroj: Wikimedia Commons

Že vyrůstat v britské monarchii není žádný med, tušíme i my běžní smrtelníci. Naplno se o tom podle nové knížky Prince Philip Revealed měla rozpovídat princezna Diana, která z odtažitého a emocionálně vyprahlého chování prince Charlese vinila jeho rodiče.

Simona Knotkova 23. září 2020

Členové britské monarchie musí na veřejnosti udržovat dekorum, a proto se od nich přílišné familiárnosti a vzájemných kontaktů nedočkáme. Jak odhaluje nová biografie prince Philipa z pera Ingrid Seward Prince Philip Revealed, přílišné projevy lásky se nepěstovaly ani uvnitř rodiny. To byl podle princezny Diany i jeden z hlavních důvodů, proč byl k ní Charles tolik emocionálně odtažitý a jejich manželství nakonec krachlo.

Thumbnail # Královská aféra: Princ Charles měl podle nové knihy pletky s Barbrou Streisandovou
Mohlo by Vás zajímat:

Královská aféra: Princ Charles měl podle nové knihy pletky s Barbrou Streisandovou

„Diana si myslela, že kdyby byl Charles vychováván běžným způsobem, dokázal by lépe zvládat své i její emoce. Namísto toho to vypadalo, že jeho city byly zadušeny hned při porodu. Podle ní se mu ze strany rodičů nikdy nedostávalo přímé lásky. Náklonnost k němu projevovaly pouze jeho chůvy, což ale, jak Diana vysvětlovala, nebylo to samé jako pusa nebo objetí od rodičů, které Charles nikdy nezažil. Když se s rodiči potkal, nikdy se neobjali, jenom si potřásli rukama,“ píše Seward ve své knize.

Kvůli povinnostem u námořnictva byl Philip často pryč a netrávil se svými dětmi dostatek času. Z osmi prvních narozeninových večírků Charlese se jich Philip zúčastnil pouze dvou. O moc lépe na tom nebyla s funkcí rodiče ani královna Alžběta, která kupříkladu o Vánocích opustila své děti, čtyřměsíční Anne a dvouletého Charlese, aby se mohla připojit k manželovi na Maltě.

Thumbnail # Střední škola byla pro prince Charlese peklem
Mohlo by Vás zajímat:

Střední škola byla pro prince Charlese peklem

„I když se na to podíváme standardy tehdejší doby, Philip a Alžběta se pořád vídali pozoruhodně málo se svými potomky,“ pokračuje Seward.

Publikace celé knihy Prince Philip Revealed je naplánována na 6. října. Čtenáři by se v ní mimo jiné měli také dočíst, jak princ Philip těžce nesl skutečnost, že se jeho vnuk Harry rozhodl s manželkou Meghan Markle odloučit od královské rodiny. „Velmi s tím bojoval. Vnímal to tak, že vnuk Harry zanedbal svou povinnost,“ dozvídáme se podle již zveřejněných částí biografie.

Další články

Zavří­t reklamu