válkaČeskoslovenskoobjevy

Za odtažitost prince Charlese mohla prý výchova od prince Philipa a královny Alžběty

Za odtažitost prince Charlese mohla prý výchova od prince Philipa a královny Alžběty
Zdroj: Associated Press

Že vyrůstat v britské monarchii není žádný med, tušíme i my běžní smrtelníci. Naplno se o tom podle nové knížky Prince Philip Revealed rozpovádala princezna Diana, která z odtažitého a emocionálně vyprahlého chování prince Charlese vinila jeho rodiče.

Simona Knotkova 9. dubna 2021

Členové britské monarchie musí na veřejnosti udržovat dekorum, a proto se od nich přílišné familiárnosti a vzájemných kontaktů nedočkáme. Jak odhaluje biografie prince Philipa z pera Ingrid Seward Prince Philip Revealed, přílišné projevy lásky se nepěstovaly ani uvnitř rodiny. To byl podle princezny Diany i jeden z hlavních důvodů, proč byl k ní Charles tolik emocionálně odtažitý a jejich manželství nakonec krachlo.

Thumbnail # Královská aféra: Princ Charles měl podle nové knihy pletky s Barbrou Streisandovou
Mohlo by Vás zajímat:

Královská aféra: Princ Charles měl podle nové knihy pletky s Barbrou Streisandovou

„Diana si myslela, že kdyby byl Charles vychováván běžným způsobem, dokázal by lépe zvládat své i její emoce. Namísto toho to vypadalo, že jeho city byly zadušeny hned při porodu. Podle ní se mu ze strany rodičů nikdy nedostávalo přímé lásky. Náklonnost k němu projevovaly pouze jeho chůvy, což ale, jak Diana vysvětlovala, nebylo to samé jako pusa nebo objetí od rodičů, které Charles nikdy nezažil. Když se s rodiči potkal, nikdy se neobjali, jenom si potřásli rukama,“ píše Seward ve své knize.

Kvůli povinnostem u námořnictva byl Philip často pryč a netrávil se svými dětmi dostatek času. Z osmi prvních narozeninových večírků Charlese se jich Philip zúčastnil pouze dvou. O moc lépe na tom nebyla s funkcí rodiče ani královna Alžběta, která kupříkladu o Vánocích opustila své děti, čtyřměsíční Anne a dvouletého Charlese, aby se mohla připojit k manželovi na Maltě.

Thumbnail # Princ Philip prošel náročnou vojenskou školou, Charles se tam později trápil
Mohlo by Vás zajímat:

Princ Philip prošel náročnou vojenskou školou, Charles se tam později trápil

„I když se na to podíváme standardy tehdejší doby, Philip a Alžběta se pořád vídali pozoruhodně málo se svými potomky,“ konstatuje Seward. Výchova dětí na královském dvoře zkrátka nebyla příliš vřelá ani láskyplná a zřejmě to tak Philip i Alžběta považovali za správné.

 

Další články

Zavří­t reklamu