válkaČeskoslovenskoobjevy

Za mobilní hru chlapec utratil 340 tisíc z matčiny kreditky. Žena vinu odmítá a kritizuje Apple

Za mobilní hru chlapec utratil 340 tisíc z matčiny kreditky. Žena vinu odmítá a kritizuje Apple
Zdroj: Unsplash

Zatímco si chlapec vesele hrál mobilní hru, jí ubývaly z účtu peníze. Na "záhadu" zmenšujícího se konta přišla žena z Connecticutu teprve po několika měsících.

Simona Knotkova 17. května 2021

Podivný úbytek peněz zaznamenala Jessica Johnson už v červenci. Realitní makléřka z Wiltonu si zprvu myslela, že se jedná o podvod, protože jí z účtu z neznámých důvodů zmizelo 16 293 dolarů (více než 347 tisíc korun). Peníze odcházely po menších částkách přes kartu uloženou v iPadu a přes PayPal. Teprve v říjnu přišla na skutečný důvod záhadného klesání stavu konta.

Thumbnail # Děti chtěly zjistit, jestli obživnou stejně jako ve hře. Skočily ze střechy
Mohlo by Vás zajímat:

Děti chtěly zjistit, jestli obživnou stejně jako ve hře. Skočily ze střechy

Jak se ukázalo, za všechno mohl její šestiletý syn George, který během karantény propadl mobilní hře Sonic the Hedgehog. Za peníze si pořizoval různá přilepšení. Zprvu to byly třeba červené prsteny za 1,99 dolaru, později zlaté prsteny za 99,99 dolarů, tedy přes 2 tisíce korun.

„Jako by si můj šestiletý syn dával lajny kokainu a pořád zvyšoval dávky. Kdybych věděla, že se tomu dá nějak předejít, samozřejmě bych si to tak nastavila a nedovolila bych svému synovi, aby utratil skoro 20 tisíc dolarů za virtuální zlaté prsteny,“ tvrdí jednačtyřicetiletá žena.

Protože prošvihla šedesátidenní lhůtu, ve které mohla od nákupu odstoupit, Apple jí peníze bohužel nevrátí. Johnson nyní apeluje na ostatní rodiče, aby hlídali, co jejich děti na mobilech dělají, a důkladně si zabezpečili přístup k platebním kartám.

U veřejnosti moc pochopení a soucitu ale nenašla. Lidé na sociálních sítích nechápou, jak mohlo mít malé dítě přístup ke kreditním údajům. Stejně tak se nechce věřit, že by žena dlouhou dobu nebyla schopná zjistit, kam přesně peníze odchází. Johnson se však za hlavního viníka nepovažuje a všechno svádí na Apple a herní společnosti, které zneužívají naivní děti.

Thumbnail # Závislost na internetu ohrožuje hlavně děti, odborníci radí, co s tím
Mohlo by Vás zajímat:

Závislost na internetu ohrožuje hlavně děti, odborníci radí, co s tím

„Který dospělý člověk by utratil sto dolarů za virtuální truhlu se zlaťáky? Můj syn nechápe, že to nejsou skutečné peníze, jak by mohl? Hraje kreslenou hru, která se odehrává ve světě, který není skutečný. Proč by tedy peníze podle něj skutečné byly? Tohle ve svém věku nedokáže pochopit,“ říká.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu