"Budu na vrcholku světa. Budu vládnout světu. Nic mě nezastaví," takové poselství podle Cormana vyplývá z fotek. | zdroj: i-d.vice.com


Za měsíc jí vycházel debut. Podívejte se na mladičkou Madonnu na raritních polaroidech

TÉMATA: madonna | hudba | pop

user-avatar

Simona Knotková

23. 08. 2016 | 16:00

Fotograf Richard Corman se s Madonnou poprvé setkal na castingu pro Scorseseho Poslední pokušení Krista. To se psal rok 1983. V červnu poté vznikly unikátní snímky zachycující Madonnu před proměnou v jednu z největších hudebních hvězd naší doby.

V roce 1983 bylo Madonně dvacet čtyři let, pracovala jako servírka a občasná modelka pro nahé akty a snila o dráze úspěšné hudebnice. U příležitosti focení pro připravovaný, později však nerealizovaný muzikál Cindy Rella se s ní Corman sešel v jejím bytě na ulici East 4th Street. Zpěvačka ho po přivítání pohostila espresem a žvýkačkami. Celkem poté vzniklo šedesát šest polaroidů. O líčení i oblečení se přitom Madonna postarala sama.

"Kdybychom ty fotky dělali dneska, v bytě by bylo okolo třiceti lidí. Tenkrát jsem tam byli ale jenom my dva, tak jednoduché to bylo. Byla velmi přístupná, zábavná a sexy. Byla hodně cool a měla obrovské charisma. Začali jsme s fotkami, na kterých uklízí dům jako Popelka a poté se připravuje na bál. Kvůli tomu šla ven a asi dvě hodiny hledala ty správné šaty v sekáčích. Byla tehdy místním fenoménem. Nikdo nevypadal jako ona! Viděla daleko do budoucna a byla stoprocentně originální," nešetří slovy chvály o společném focení Corman.

Ještě donedávna považoval fotografie za ztracené. Při vyklízení skladu je ale jako zázrakem objevil. Raritní snímky chystá na podzim představit na výstavě a plánuje také knihu. Na malou ochutnávku z nich se podívejte v naší galerii.

témata

user-avatar

Simona Knotková

23. 08. 2016 | 16:00

Zavří­t reklamu