válkaČeskoslovenskoobjevy

Za levnou cenu si koupil zchátralý dům. Pod trávou a smetím objevil úžasný bazén

Za levnou cenu si koupil zchátralý dům. Pod trávou a smetím objevil úžasný bazén
Zdroj: profimedia.cz

Do starých a rozpadlých staveb se někdy vyplatí investovat. Muž z Texasu si za "pár" babek pořídil dům i s parádním bazénem, aniž by o tom vůbec věděl.

Simona Knotkova 11. září 2020

Dům ve městě Mineral Wells, který byl postaven v roce 1955, se do dnešních dnů zachoval v katastrofálním stavu. Pozemek byl plný harampádí a přebujelé zeleně a ve zchátralých prostorech přespávaly toulavé kočky. Správa okresu měla v plánu stavbu zbořit. Ještě předtím si jí ale všiml pětatřicetiletý ošetřovatel John Reynolds, který v třípokojovém domku viděl příležitost ke zbohatnutí. „Koupil jsem ho jako investici. Plánoval jsem, že dům opravím a za větší cenu prodám,“ vypráví muž.

Thumbnail # Trávník, nebo bazén? Můžete mít dva v jednom
Mohlo by Vás zajímat:

Trávník, nebo bazén? Můžete mít dva v jednom

Nemovitost odkoupil za 20 tisíc dolarů (cca 448 tisíc korun). Jeho záměry se ale začaly ubírat nečekaným směrem. Po přívalovém dešti se na dvoře objevily kusy betonu, ze kterých se později vyklubal bazén. Reynolds ho zprvu neviděl, protože byl přeplněný vyhozenými věcmi a zarostlý trávou.

„Všiml jsem si, jak vylezl ven betonový okraj, ale myslel jsem si, že je to jednoduše část dvora nebo další květinové záhony. V domě bylo třeba udělat množství další práce, takže tohle byla ta poslední věc, co mě zajímala. Místo bylo ale stále bažinaté, a to i přesto, že už několik týdnů nepršelo. Když pak přišla bouře, soused se mě zeptal, jestli jsem si všiml bazénu. ‚Žádný nemám,‘ odpověděl jsem mu. ‚Ale máš,‘ řekl mi. Vyšel jsem ven a uviděl jsem dlaždičky bazénu, vedle kterých byla voda. Byl jsem v šoku,“ vzpomíná na okamžik zjištění.

Do akce povolal kamarády a společně za 18 měsíců odhalili bazén o rozměrech 9×5 metrů v celé jeho kráse. Rekonstrukce přišla Reynoldse na dalších 10 tisíc dolarů, ale jak poznamenává, stavba úplně nového bazénu by byla několikanásobně dražší. Rázem stoupla i cena celého pozemku. Američan nyní ale koketuje s myšlenkou, že se domu nakonec nezbaví.

„Je to jako bych vyhrál v loterii. Nikdy za milion let bych si během koupě pozemku nepomyslel, že se budu koupat ve svém vlastním bazénu,“ uzavírá.

Další články

Zavří­t reklamu