válkaČeskoslovenskoobjevy

Za dvacet let bude lidská nesmrtelnost realitou, tvrdí vědec

Za dvacet let bude lidská nesmrtelnost realitou, tvrdí vědec
Zdroj: mysteriousuniverse.org

Ray Kurzweil je velký zastánce a advokát pokročilých technologií, které podle něj jednoho dne zajistí lidem nesmrtelnost. A ten den ani nemusí nastat za nějakou dlouhou dobu, může k tomu dojít už za necelých dvacet let!

Tomáš Chalupa 2. června 2016

Kurzweil předpokládá, že naše těla budou stále více ovlivňovat technologie. Budeme se propojovat se stroji, do hry významně vstoupí také umělá inteligence. Budeme sice možná částečně stroji, ale s vlastní vůlí a myšlením a hlavně, budeme moci žít prakticky věčně.

„Bod zlomu muže přijít už kolem roku 2030. Lékařská věda bude každým rokem přidávat jeden rok k průměrné délce života. Ovšem ne podle vašeho data narození, ale podle vašeho současného věku,“ řekl Ray Kurzweil v rozhovoru pro televizi. Problémy s imunitním systémem vyřeší výkonní nanoboti, kteří převezmou funkci nedokonalých buněk.

Je to sice velmi podobné nejrůznějším úvahám, které čas od času vypouštějí vědci nebo futuristé, ale Kurzweil není jen tak někdo. Dokázal s velkým předstihem předpovědět nástup a popularitu čteček, jako je Kindle, autonomních vozidel a miniaturizaci stolních počítačů. Je tedy zřejmé, že trendy vystihnout umí. Pokud se jeho předpovědi vyplní, čeká nás všechny dlouhý život.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu