Ano, je to

Ano, je to "jenom" Polsko. Právě to nejobyčejnější je ale nakonec i nejkrásnější. | zdroj: earthables.com


Polka objela za dva měsíce celou svou zemi. Podívejte se, jaké nádherné fotografie pořídila!

TÉMATA: cestování | cykloturistika | polsko

user-avatar

Simona Knotková

10. 03. 2016 | 12:00

Byla v Japonsku nebo ve Spojených státech. Jako i jiní zapálení cestovatelé nejvíce toužila po těch nejvzdálenějších krajinách a exotických dobrodružstvích. To největší ji ale paradoxně čekalo v domovském Polsku.

Polská blogerka Anita Demianowicz se rozhodla, že právě svou rodnou zemi objede po celé její délce na kole. Za dva měsíce najela přes 3500 kilometrů a svůj cyklovýlet dokumentovala pomocí fotoaparátu. Během putování se podívala do svého rodného města Gorlice, setkala se s bizonem, od věštkyň si nechala určit minulý život nebo navštívila vesnici Kruszyniany, dodnes obývanou Tatary. Dvouměsíční výprava zkrátka byla všechno, jen ne obyčejná a nezáživná. Podle Anity předčilo objevování rodné hroudy veškeré její předešlé zážitky z cizích zemí.

"Obvykle hledáme něco exotického a kouzelného daleko od našeho domova, na těch nejzazších částech světa. Přitom si neuvědomujeme, že to nejneobyčejnější, co můžeme nalézt, mámě právě na dosah naší ruky," napsala si na svůj blog.

A v tom má pravdu. Zatímco objevujeme svět, vlastně ani pořádně neznáme vlastní domov, a za honem po krásách cizích, nedoceňujeme tu, kterou už máme. Nechte se jí inspirovat! 

user-avatar

Simona Knotková

10. 03. 2016 | 12:00

Zavří­t reklamu