válkaČeskoslovenskoobjevy

Polka objela za dva měsíce celou svou zemi. Podívejte se, jaké nádherné fotografie pořídila!

Polka objela za dva měsíce celou svou zemi. Podívejte se, jaké nádherné fotografie pořídila!
Zdroj: earthables.com
+ 11 fotek+ 12 fotek

Byla v Japonsku nebo ve Spojených státech. Jako i jiní zapálení cestovatelé nejvíce toužila po těch nejvzdálenějších krajinách a exotických dobrodružstvích. To největší ji ale paradoxně čekalo v domovském Polsku.

Simona Knotkova 10. března 2016

Polská blogerka Anita Demianowicz se rozhodla, že právě svou rodnou zemi objede po celé její délce na kole. Za dva měsíce najela přes 3500 kilometrů a svůj cyklovýlet dokumentovala pomocí fotoaparátu. Během putování se podívala do svého rodného města Gorlice, setkala se s bizonem, od věštkyň si nechala určit minulý život nebo navštívila vesnici Kruszyniany, dodnes obývanou Tatary. Dvouměsíční výprava zkrátka byla všechno, jen ne obyčejná a nezáživná. Podle Anity předčilo objevování rodné hroudy veškeré její předešlé zážitky z cizích zemí.

„Obvykle hledáme něco exotického a kouzelného daleko od našeho domova, na těch nejzazších částech světa. Přitom si neuvědomujeme, že to nejneobyčejnější, co můžeme nalézt, mámě právě na dosah naší ruky,“ napsala si na svůj blog.

A v tom má pravdu. Zatímco objevujeme svět, vlastně ani pořádně neznáme vlastní domov, a za honem po krásách cizích, nedoceňujeme tu, kterou už máme. Nechte se jí inspirovat!

Další články

Zavří­t reklamu