Protiupírský set neznámého původu vypadá každopádně moc hezky.

Protiupírský set neznámého původu vypadá každopádně moc hezky. | zdroj: allthatsinteresting.com


Za 4000 dolarů si můžete koupit prastarou sadu na zabíjení upírů

TÉMATA: upíři | anglie | starožitnosti

user-avatar

Tomáš Chalupa

17. 07. 2020 | 12:00

Speciální krabice obsahující pistoli, bibli, ale také žraločí zuby a další propriety lze koupit v aukci aukčního domu Hansons Auctioneers v Derbyshire v Anglii. Jde o originální sadu, která se kdysi skutečně používala.

Zdobená krabice pochází z 19. století. Krabice je dřevěná, zevnitř potažená sametem. Uvnitř je několik prázdných baněk zřejmě na tajné elixíry, tři krucifixy, kleště, bible a lahvička se žraločími zuby. Kupodivu chybí česnek, i když po 200 letech by se stejně nezachoval.

Problém je trochu s původem celé sady. Aukční síni jej předal její majitel před třemi lety s tím, že si přeje, aby byla prodána v aukci. Koupil ji prý na velkém trhu se starožitnostmi v Newark-on-Trentu. Jenže nezná původ oné věci ani k ní nemá žádnou dokumentaci. Na trhu se starožitnostmi se dá samozřejmě narazit na zajímavé kousky, ale přece jenom je celá věc trochu podezřelá.

Kvůli těmto okolnostem je těžké určit, jak stará vlastně krabice i její obsah je. Bible v bedně je z roku 1842, což je na ní i uvedeno.  Jsou v ní dokonce poznámky původní majitelky, kterou byla zřejmě žena jménem Isabella Swarbricková. To zdánlivě dodává celému setu na věrohodnosti, jenže v předešlých letech se objevilo několik podobných protivampýrských výbaviček a ve všech případech se ukázalo, že jde o padělky vyrobené v současnosti.

Všechny tyto padělky zdánlivě pocházejí z viktoriánské éry, kdy byly příběhy o upírech brány smrtelně vážně, stejně jako mnoho dalších pověr a mýtů. Aukční síň dále pravost setu ověřovat nebude a hodlá jej 21. července nabídnout zájemcům. Vyvolávací cena bude 4000 dolarů, s tím, že set není nabízen jako historický předmět, ale předmět sběratelského zájmu. Takže pokud máte obavy z vampýrů nebo vám chybí stylový doplněk na gothic party, za týden rozbijte prasátko a zkuste dražbu.

user-avatar

Tomáš Chalupa

17. 07. 2020 | 12:00

Zavří­t reklamu