válkaČeskoslovenskoobjevy

Z tradičního irského holičství se stal vyhledávaný klub, kde hrají kapely z celého světa

Dave Judges byl majitelem malého holičství na Rathgar Road v Dublinu. Při finanční krizi přišel o spoustu peněz, které předtím investoval do nemovitostí. Nezbylo mu, než začít pracovat jako holič na plný úvazek.

Tomáš Chalupa 18. října 2016

Dave Judge se nejprve rozhodl holičství trochu zvelebit. Koupil jedno kanape, aby si hosté, kteří čekali, až přijdou na řadu, měli kde posedět. Na stěny pověsil staré kytary a pár hudebních plakátů. Svojí manželce v žertu řekl, že si na ty kytary třeba někdo jednou zahraje. O pár dní později přišel do holičství kanadský zpěvák Blair Peckham. A udělal přesně to, o čem Judge žertoval. Sedl si na kanape a zeptal se, jestli by si mohl na kytaru zahrát pár písniček, než přijde na řadu. Informace o tom, že v holičství se vyhrává na kytary, se rychle rozkřikla po Dublinu. A do Judgeho podniku se hrnuly nejrůznější místní kapely, aby si něco udělaly se svými vlasy a fousy, ale především, aby si také zajamovali.

Do holičství se začalo chodit více za muzikou než za holičskými službami. Judge přidal speciální světla, ve dřezu byl led a v něm pivo a podnik se brzy změnil v unikátní hudební klub. Dnes je Abners Browns Barber Shop jednou z ikon irské hudební scény a vyhledávaným stylovým hudebním klubem. V holičství hrály už stovky kapel z celého světa. Nikoho z nich o to Judge sám nežádal, všechny za ním přišly samy s nabídkou vystoupení. Průměrně dostává pět mailů denně od různých kapel, které mají chuť si v jeho podniku zahrát. Příběh tohohle holičství tak rozhodně nekončí.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu