Sedmý ročník Evropského maratonu v saunování se rozhodně vyvedl.

Sedmý ročník Evropského maratonu v saunování se rozhodně vyvedl. | zdroj: dailymail.co.uk


Z tohohle vám bude zima: podívejte se, jak probíhal evropský maraton v saunování

TÉMATA: estonsko | extrémy | cestování

user-avatar

Tomáš Chalupa

11. 02. 2016 | 09:30

Na 1000 lidí se sešlo v estonském městě Otepaa, aby se zúčastnili Evropského maratonu v saunování. Podstatou bylo vysvléct se do plavek a pak absolvovat co nejvíce saun, které byly rozmístěny v okolí města. Limit na zvládnutí byl šest hodin, vítěznému týmu však stačily pouhé 2 hodiny a 55 minut.

Soutěže se účastnilo celkem 217 týmů, z toho 12 ze zahraničí, konkrétně z Ruska, Německa, Francie, Litvy a Velké Británie. Poslední jmenovanou výpravu reprezentovalo osazenstvo britské ambasády v Tallinu pod vedením velvyslance Chrise Holtbyho.

Maraton saunování se konal už po sedmé. Účastníci dostali mapu, kde byly zakresleny pozice jednotlivých saun. Museli je všechny navštívit a v každé strávit minimálně tři minuty. Návštěvy sauny se každému týmu zapisovaly do tabulky. Vítěz dostal jako výhru pobyt v lázních.

V tomto závodě však nešlo ani tak o vítězství, jako spíš o pořádnou legraci, jak ostatně dokládají fotografie. Takže pokud jste milovníci sauny, příští rok určitě vyrazte do města Otepaa, uvítají vás tam s otevřenou saunou. 

user-avatar

Tomáš Chalupa

11. 02. 2016 | 09:30

Zavří­t reklamu