Betsy uprchla před půl rokem, na svobodě přečkala zřejmě i zimu.

Betsy uprchla před půl rokem, na svobodě přečkala zřejmě i zimu. | zdroj: odditycentral.com


Z rodea utekla kráva, nikdo ji nedokázal už půl roku chytit

TÉMATA: krávy | zvířata

user-avatar

Tomáš Chalupa

5. 03. 2019 | 12:00

Betsy je tříletá kráva, která se loni zúčastnila každoroční Rodeo show v aljašském hlavním městě Anchorage. Betsy ale místo účinkování v show pocítila touhu po svobodě a utekla. Kovbojové osedlali koně, aby ji dostihli a přivedli zpět. Betsy je přesto na útěku už půl roku.

Frank Koloski, majitel Betsy, se nechal slyšet, že už je vyčerpaný z toho, jak se ji půl roku snaží najít. „Je šikovná, to je jisté. Chodím ven, na její stezky, ale ona prostě nikde není,“  stěžuje si Koloski. Sám si neumí vysvětlit, jak to, že se mu krávu nepodařilo najít.

Koloski dostal řadu tipů od lidí, kteří zřejmě Betsy viděli, ale vždy z toho nic nebylo. Také mu často volá policie, kdykoliv se nějaká kráva najde. Koloski tak už projezdil stovky kilometrů po celé zemi, ale Betsy nikde.

O případu Betsy ví v Anchorage všichni, stala se z ní pomalu něco jako urban legenda. Koloski dokonce využil sociální sítě a zapojil do hledání veřejnost. Na speciální facebookový profil mohou lidé dávat informace a tipy, kde by se mohla Betsy nacházet.

Krávy jsou velmi dobré útěkářky. V médiích se objevily zprávy o polské krávě, která utekla z farmy a připojila se ke stádu divokých buvolů. Další krávě se podařilo uniknout z jatek a skrývala se téměř dva měsíce. Kdy se podaří najít Betsy je tak těžké říct. Koloski ale své pátrání rozhodně nehodlá vzdát.

user-avatar

Tomáš Chalupa

5. 03. 2019 | 12:00

Zavří­t reklamu