válkaČeskoslovenskoobjevy

Z krcálku do paláce: Carlo Ponti chtěl Sophii Lorenové koupit ten nejkrásnější dům na světě

Z krcálku do paláce: Carlo Ponti chtěl Sophii Lorenové koupit ten nejkrásnější dům na světě
Zdroj: LIFE
+ 22 fotek+ 23 fotek

Když si italský producent Carlo Ponti vzal v roce 1957 tajně za ženu o 22 let mladší italskou herečku Sophii Lorenovou, slíbil jí, že jí koupí ten nejkrásnější dům na světě. Byť jejich sňatek v Itálii neuznali a Pontimu hrozil kriminál za bigamii, neboť byl stále nerozveden, svůj svatební slib dodržel. V opulentní vile na okraji Říma si věčně zamilovaný pár šťastně žil své La Dolce Vita.

Madame Curious 26. června 2015

Kdo by si nepřál být v roce 1964 Sophií Lorenovou? Byla krásnou, ale i talentovanou herečkou, která za své herecké výkony sbírala mezinárodní ceny. Jejím mužem byl světově proslulý filmový producent, který jí proklestil cestu ke slávě a jehož Lorenová nefalšovaně milovala až do jeho smrti. Žila si jako kněžna – v paláci s 50 pokoji ze 16. století, vybaveném cennými starožitnostmi a uměleckými díly a obklopeném rozsáhlými pozemky, kde samozřejmě nemohl chybět bazén. Uměla se radovat ze života a pochutnávat si na dobrém jídle, které tak ráda připravovala. Jediné, co jí v té době ještě chybělo ke štěstí, byly děti, o které se s manželem zatím marně pokoušeli. Tehdy ještě netušila, že za čtyři roky se její touha po mateřství konečně naplní a po dvou potratech porodí svého první syna Carla.

Sophie v Carlu Pontim našla otce, který jí v dětství chyběl.

Sophie v Carlu Pontim našla otce, který jí v dětství chyběl.

Byly však doby, kdy se jí takového štěstí zdaleka nedostávalo. Vlastního otce nikdy nepoznala, vyrůstala jen s matkou, která byla věčně bez peněz, neměli ani na jídlo a tísnili se v malém, zavšiveném krcálku s několika dalšími lidmi, v městečku, o kterém se tehdy říkalo, že je nejšpinavějším místem na světě. Jako 14letá prodávala po domácku vyrobený třešňový likér, aby se vůbec uživili. O dva roky později však na soutěži krásy zaujme jednoho z přítomných porotců – Carla Pontiho, který jí otevře dveře do filmových ateliérů a navždy změní nejen její jméno, ale i celý život.

Sophie v bazénu

Sophie v bazénu

V létě roku 1964, když byla Sophie Lorenová na vrcholu své slávy, ji v její honosné římské vile navštívil světoznámý fotograf Alfred Eisenstaedt, aby pro časopis LIFE pořídil několik snímků, které by letmo nahlédly do soukromí a životního stylu slavné hvězdy. Fotograf, který mimo jiné vstoupil do historie fotografií námořníka líbajícího dívku na Times Square v Den vítězství, navázal s Lorenovou pevné a dlouholeté přátelství. „Eisie se mnou udělal určitě tisíce fotek, které dosud nikdo neviděl,“ řekla herečka pro LIFE.com. „Když jsem ho potkala, byla to láska na první pohled,“ vzpomínala po letech. „Stal se mým stínem. Ale nikdy se mi nepletl do života. On jen prostě dál fotil a usmíval se a bylo mu se mnou dobře, stejně jako mně s ním! Chybí mi. Nebyl schopen mi jakkoli ublížit. Moc jsem mu důvěřovala. Takoví lidé nerostou na stromech, jak říkával můj kamarád Cary Grant,“ rozpovídala se.

Focení pro magazín LIFE pro hereččinu kariéru hodně znamenalo. Jak sama říká, figurovat se svým příběhem v tomto časopisu a být na jeho obálce byla ta nejlepší věc, která herečku mohla potkat. „Každý si o tom pak povídal,“ vysvětlovala.

S Carlom Pontim v posteli

S Carlom Pontim v posteli

Ačkoli Lorenová svůj dům milovala a v době Eisenstaedtovy návštěvy ho označila za „dokonalé štěstí“, krátce po Pontiho smrti v roce 2007 jej prodala. „Nerada žiji se smutnými vzpomínkami,“ přiznala. „Velmi těžko se vám žije, když ztratíte někoho, který pro vás tolik znamenal. Nechcete, aby vás pořád obklopovaly vzpomínky, které jsou tak silné a vždy vás zasáhnou v nestřežené chvíli. Měli jsme nádherný, opravdu nádherný vztah… Čím déle jsem bez něj, tím více mi chybí. Cítila jsme se s ním skvěle – v životě i v práci,“ svěřila se herečka.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu