válkaČeskoslovenskoobjevy

Kim Wilde se z ikony 80. let stala úspěšnou zahradnicí.

Kim Wilde se z ikony 80. let stala úspěšnou zahradnicí.
Zdroj: Profimedia

Britská zpěvačka Kim Wilde, ikona 80. let, později zazářila jako profesionální zahradnice.

Simona Knotkova 11. července 2021

Kim Wilde, dcera populárního anglického zpěváka Martyho Wildea, byla k hudbě vedená už odmala. Po studiu na umělecké škole podepsala smlouvu s RAK Records a v lednu 1981 vydala svůj první singl Kids in America, který se dočkal okamžitého úspěchu. Objevil se na eponymním debutu z téhož roku. Díky předělávce skladby od The Supremes You Keep Me Hangin‘ On se jí v roce 1986 podařilo prorazit i v USA. V dalších letech se objevila na jednom pódiu vedle Michaela Jacksona nebo Davida Bowieho. Přežila i nástup jiného popového idolu – Madonny. „Byla jsem deprimovaná, když přišla Madonna. Bylo to příšerné, nejhorší období mého života. ‚Jak můžu konkurovat něčemu takovému?‘ ptala jsem se sama sebe,“ vzpomíná dnes již s úsměvem na první léta své kariéry.

Thumbnail # Kim Wilde taky viděla UFO. Přiznává: „Měla jsem strach, že mě unesou.“
Mohlo by Vás zajímat:

Kim Wilde taky viděla UFO. Přiznává: „Měla jsem strach, že mě unesou.“

Celkem se jí po celém světě podařilo prodat více než 30 milionů nahrávek. Jako ženská umělkyně ze „staré doby“ se musela potýkat i se starými přístupy, které by dnešní společnost označila za sexistické. Fotografové kupříkladu měli problém s její typickou zamračenou tváří.

„Většina fotografů, se kterými jsem spolupracovala, byli muži. A ti měli takovou tu staromódní představu, že žena by se měla pořád usmívat. Vždycky mi říkali: ‚No tak, lásko, usměj se. Proč jsi nabručená?‘ Čímž mě naštvali ještě víc. Čas od času jsem narazila na chlápky, kteří se chovali postaru jako burani. Nikdy mi ale nechyběl smysl pro humor, který mě dostal z každé špatné situace. To platí dodnes.“

Za svou čtyřicetiletou kariéru se potkala s celou řadou osobností. Nejvíce na ni zapůsobil Michael Jackson, jemuž předskakovala na evropských a amerických koncertech. „Byl to nepolapitelný člověk, světu se neotevíral. Nikdy jsme si spolu nesedli a nepopovídali si. Máme spolu fotku a to byla ta nejdelší chvilka, kterou jsme spolu trávili. Potkala jsem hodně slavných lidí, s jedním jsem ostatně vyrůstala – můj táta byl tehdejší Robbie Williams! Sláva mě proto nijak nevyváděla z míra. Michael Jackson byl ale ten nejtajemnější člověk, kterého jsem kdy potkala. Žil v jiném světě, ať už to bylo kdekoliv.“

Thumbnail # Módní chameleon Madonna: Inspirujte se jejím stylem z 80. let
Mohlo by Vás zajímat:

Módní chameleon Madonna: Inspirujte se jejím stylem z 80. let

Krize na zpěvačku dolehla s příchodem devadesátých let. Po třicítce měla pocit, že má vrchol své kariéry už za sebou. Nový smysl života našla v zahradničení. Dnes se dokonce může pyšnit zlatou medailí z výstavy v Chelsea a dvěma zahradnickými publikacemi.

„Cítila jsem se opravdu ztracená, jako by se mé dny krátily. Měla jsem chuť skončit. Vypořádat se s faktem, že můj masivní úspěch je už za mnou, bylo hodně matoucí. Za rok jsem opustila Londýn a přestěhovala se zpátky do Hertfordshire. To bylo pro mě zlomovým bodem. Začala jsem si všímat přírody okolo sebe a dala se na zahradničení. Příroda mě vrátila zpátky do života.

18. listopadu 2020 oslavila Kim Wilde šedesátku. Do hudebního důchodu se rozhodně nechystá a stáří čelí s odvahou. „Hudba je mým největším, nejvěrnějším a nejmilejším společníkem. Stárnutí vnímám jako velice pozitivní věc. Na šedesátku se chystám vrhnout s co největší kuráží,“ uzavírá.

Další články

Zavří­t reklamu