válkaČeskoslovenskoobjevy

Youtuber čelí žalobě za video ze sebevražedného lesa Aokigahara

Youtuber čelí žalobě za video ze sebevražedného lesa Aokigahara
Zdroj: Wikimedia Commons

Youtuber Logan Paul před několika lety sdílel video s mrtvolou sebevraha. Od té doby čelí žalobě, která ho může vyjít na 3 miliony dolarů. Případ se vleče už tři roky.

Tomáš Chalupa 7. ledna 2021

Logan Paul je kontroverzní youtuber, který postnul video ze slavného Lesa sebevrahů Aokigahara v Japonsku. Jde o místo, kde už tradičně končí život ti, kteří chtějí spáchat sebevraždu. Paula zažalovala produkční společnost Planeless Picture, protože nesplnil podle ní zadání na film. Společnost si u Paula objednala snímek, kde by hrál sám sebe, film měl být ale fikce. Dopad filmu ovšem byl takový, že Planeless Picture přišla o smlouvu s Googlem, což ji připravilo o 3 miliony dolarů. Ty nyní chce po Paulovi.

Snímek se jmenoval Airplane Mode a mělo v něm účinkovat kromě Paula několik dalších youtuberů a influencerů, jako třeba Loganův bratr Jake Paul, Juanpa Zurita, Nick Bateman, Amanda Cerny, Vitaly Zdorovetskiy, Brittany Furlan, David Dobrik a Casey Neistat.  Ambiciózní film měl být parodií na tyto nové profese a humorně ukazovat život těchto internetových celebrit.  Na film měla dát 3 miliony dolarů společnost Google. Jenže vše zhatila Paulova nahrávka z japonského „Lesa sebevrahů“ Aokigahara. Paul tam natočil mrtvolu a záběry dal na YouTube, přestože podle právníka Planeless Picture musel vědět, že tím zasáhne svojí diváckou komunitu a silně poškodí i produkční společnost.

Thumbnail # Les sebevrahů: Všude se tam válejí mrtvoly. Za děsivý trend může knížka
Mohlo by Vás zajímat:

Les sebevrahů: Všude se tam válejí mrtvoly. Za děsivý trend může knížka

Paul dal video na YouTube v roce 2017 a o rok později Google ukončil jakoukoliv spolupráci s Planeless Picture. Tři miliony dolarů společnost nikdy nedostala. Logan se sice omluvil a video vymazal, ale to produkční společnosti pochopitelně nestačí. Sám Logan se pak pokusil napravit svou reputaci. Vydal několik rozhovorů, pochlubil se, že přítelkyni koupil velmi drahého koně a trénuje na exhibiční zápas se slavným boxerem Floydem Mayweatherem, ke kterému má dojít 20. ledna.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu