válkaČeskoslovenskoobjevy

Woody Allen sexuálně zneužíval mou dceru, opakuje Mia Farrow v novém dokumentu

Woody Allen sexuálně zneužíval mou dceru, opakuje Mia Farrow v novém dokumentu
Zdroj: Profimedia
+ 1 fotka+ 2 fotky

Zneužíval, nebo nezneužíval Woody Allen svou adoptivní dceru Dylan? I když soud slavného režiséra shledal nevinným a případ v roce 1993 uzavřel, žalující strana stále trvá na svém obvinění. Olej do nehasnoucího sváru přilila nová dokumentární série Allen vs. Farrow.

Simona Knotkova 23. února 2021

V životě nejvíce lituju toho, že jsem nebyla víc vnímavá. Je to moje vina. To já ho přivedla do naší rodiny. Už to nemůžu nikdy vzít zpět. Chápu, že tomu lidi nechtějí věřit, protože kdo na Zemi by tomu věřil? Ani já tomu nemohla věřit. Všichni Woodyho tolik obdivovali a milovali ho, a já nebyla výjimkou,“ říká Mia Farrow v první epizodě čtyřdílné série, která byla odvysílána v neděli 21. února. Její tvůrci se v ní vrací k údajnému sexuálnímu obtěžování Dylan Farrow, kterou herečka společně s Allenem adoptovala v roce 1987.

Thumbnail # Susan Sarandon v Cannes slovně zaútočila na Woodyho Allena. Označila ho za sexuálního násilníka
Mohlo by Vás zajímat:

Susan Sarandon v Cannes slovně zaútočila na Woodyho Allena. Označila ho za sexuálního násilníka

Dnes šestasedmdesátiletá herečka v dokumentu vzpomíná, co příchodu Dylan do rodiny předcházelo. Pár se pokoušel o vlastního potomka, ale když se nedařilo, Farrow navrhla společnou adopci. V té době byla už matkou sedmi dětí – tří biologických a čtyř osvojených.

„Woody mi řekl, že pokud to chci udělat, náš vztah to nezničí, ale on s tím nechce mít nic společného. Věděl, že jsem v minulosti adoptovala děti z různých koutů světa. Sdělil mi, že by byl této možnosti otevřenější, kdyby to tentokrát byla blonďatá holčička. Pomyslela jsem si, že když mu na tom tolik záleží, možná bych se po takové holčičce měla poohlédnout a možná ji bude milovat. Tou blonďatou holčičkou byla nakonec Dylan.“

Thumbnail # Svatba, která před 50 lety všechny zaskočila: Frank Sinatra si bral o 30 let mladší Miu Farrow
Mohlo by Vás zajímat:

Svatba, která před 50 lety všechny zaskočila: Frank Sinatra si bral o 30 let mladší Miu Farrow

Farrow tvrdí, že Allen se v přítomnosti malé dívky choval často nepatřičně. Jednou ho prý třeba přistihla jenom ve spodním prádle, zatímco mu Dylan měla cucat palec. Když se ho na to zeptala, rozzuřil se. „Bylo to, jako bych ho obvinila z vraždy. Plakala jsem a omlouvala se mu. Občas mi říkal, že potřebuju vyhledat pomoc. Začala jsem uvažovat: ‚Musím být blázen. On nemůže být pedofil.‘ Chtěla jsem věřit, že není schopen žádných těch věcí.“

Samotný Allen veškerá odmítnutí odmítl a v době vyšetřování tvrdil, že se ze strany Farrow jednalo pouze o osobní mstu. Herečka tehdy totiž odhalila románek mezi ním a její adoptivní dcerou Soon-Yi Previn (současná Allenova manželka). Ve své nejnovější autobiografii Apropos of Nothing přiznal, že kdyby věděl, jaké následky jejich aféra přinese, i přesto by se s Previn oženil.

Thumbnail # První vydavatelství, teď manažer. Od údajného sexuálního násilníka Marilyna Mansona se všichni distancují
Mohlo by Vás zajímat:

První vydavatelství, teď manažer. Od údajného sexuálního násilníka Marilyna Mansona se všichni distancují

Ke kauze se v roce 2018 vyjádřila také Soon-Yi, která nadále věří svému muži. „Mia jenom využila hnutí Me Too ke svému prospěchu a Dylan prezentuje jako oběť,“ uvedla v rozhovoru s New York Magazine.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu