válkaČeskoslovenskoobjevy

William Patrick Hitler vydíral strýce a pak bojoval proti jeho spojencům

William Patrick Hitler vydíral strýce a pak bojoval proti jeho spojencům
Zdroj: allthatsinteresting.com

Adolf Hitler měl synovce jménem William Patrick Hitler. Jejich vztah prošel proměnami a skončil otevřeným nepřátelstvím. Pikantní na tom všem bylo, že William bojoval proti vojskům svého strýce za druhé světové války.

Tomáš Chalupa 31. července 2018

William Patrick Hitler byl autorem novinové stati s názvem Proč nenávidím svého strýce. Název vypovídá vše, ovšem zajímavá je cesta, jak se do tohoto stavu oba Hitlerové dostali. Nevraživost totiž byla vzájemná.

William byl Angličan, který svého strýce Adolfa poprvé spatřil při své návštěvě Německa v roce 1929. Tehdy ho viděl při jakémsi nacistickém shromáždění, kde řečnil ke svým soukmenovcům. Strýce si poměrně oblíbil, a tak jezdil do Německa pravidelně každé léto. Byl trochu fascinován tím, jak strýc Adolf postupoval a budoval svou moc. V Anglii se Williamovi navíc nedařilo moc dobře, a tak trochu doufal, že mu jeho mocný strýc pomůže. Skutečně mu sehnal práci nejprve v bance a poté v automobilové továrně. To už se psala druhá polovina třicátých let a Hitlerova moc byla nesrovnatelná s tou z roku 1929.

Není nutné zastírat, že William byl oportunista a příliš si nedělal hlavu s morálkou a idejemi. Byl rád, že se jmenuje Hitler, protože toto jméno v Německu otevíralo dveře prakticky kamkoliv. A díky tomuto jménu se dostával na drahé večírky, jedl luxusní jídla a potkával zajímavé ženy. Ani to mu nestačilo a začal dokonce svého strýce vydírat. Hrozil mu, že prodá jejich rodinný příběh i se všemi pikanteriemi a tajemstvími novinám, pokud mu Hitler nesežene lépe placenou práci.

To už o něm strýc mluvil jako o „svém odporném synovci“. Jejich vztahy se ocitly na bodu mrazu. Vždyť William hrozil, že zveřejní, že mezi Hitlerovými předky byl židovský obchodník. Jaká hrůza, to by byl skandál první velikosti! Co na tom, že se tato informace nezakládala na pravdě. Jenže William se přepočítal, jeho strýc měl obrovskou moc a dokázal ho donutit, aby okamžitě opustil zemi.

William popsal jejich poslední setkání, na které prý do smrti nezapomene. Hitler byl zuřivý k nepříčetnosti, chodil po pokoji sem a tam, a švihal svým jezdeckým bičíkem. Na hlavu Williama se sypaly nadávky a urážky, Hitlerův monolog poté přešel do politické roviny. William se podle svých slov po tomto setkání začal bát o svůj život.

Raději tedy odjel do Británie, kde ale se jménem Hitler zažil opak toho, co v Německu. Bylo to prostě nepřijatelné jmenovat se Hitler ve Velké Británii, a tak odjel do Spojených států. Právě zde napsal šestistránkové pojednání pro magazín Look s názvem „Proč nenávidím svého strýce“. V něm detailně popisoval svá setkání s Hitlerem. Nevynechal jeho sebevražedné sklony, údajnou náklonnost k ženám ani politické machinace za účelem získání moci. Byl to opravdu skandální článek.

William Hitler získal americké občanství a krátce po tom se Spojené státy zapojily do druhé světové války. Jméno Hitler bylo opět na obtíž, ale i s tímto jménem byl William přijat do US Navy. Nebyl poslán bojovat přímo proti vojskům svého strýce, ale proti jeho spojencům na východě – Japoncům. Byl zraněn šrapnelem a z námořnictva byl v roce 1946 propuštěn. Konečně si změnil jméno na William Stuart-Houston. Usadil se v New Yorku, oženil se a měl čtyři syny. To byli poslední pokrevní příbuzní Adolfa Hitlera. William zemřel v roce 1987 ve věku 76 let.

Další články

Zavří­t reklamu