válkaČeskoslovenskoobjevy

Wernher von Braun předpověděl, že jméno Elon bude spojené s kolonizací Marsu

Wernher von Braun předpověděl, že jméno Elon bude spojené s kolonizací Marsu
Zdroj: thevintagenews.com

Wernher von Braun byl nacistický raketový inženýr, který pro Hitlera konstruoval jeho rakety V-1 a V-2. Po válce padl do rukou Američanů, kteří rychle pochopili, že mají v rukou génia. Místo vězení tak von Brauna čekala další práce na americkém kosmickém programu.

Tomáš Chalupa 22. června 2017

Von Braun vždy snil o tom, že lidé budou létat do vesmíru a kolonizovat další planety. Dokonce napsal na toto téma několik teoretických prací, kde dopodrobna rozebíral možnosti kolonizace rudé planety a stavby velkých orbitálních stanic. V jeho práci Projekt Mars z roku 1952 se píše, že lidstvo se vydá k Marsu v deseti raketách, ktreré na Mars dopraví 70 astronautů a jejich vybavení a vozidel. Nejde o žádné plané úvahy, v publikaci von Braun do detailu vypočítal dráhy raket, parametry motorů a další atributy letu. Rozebral také politické aspekty kolonizace, kdy předpověděl, že si astronauté budou muset zvolit svou vládu, která bude na planetě rozhodovat. Jeho práce zaujala mnoho vlivných osob včetně Walta Disneyho.

Zajímavá je pasáž, kde píše o nové marsovské vládě. V jejím čele má být člověk volený na pětileté období, který bude mít titul Elon. Elon bude mít k dispozici vládu s ministry a bude realizovat zákony, které mu schválí dvoukomorový parlament. To vše samozřejmě až v době, kdy bude populace na Marsu čítat tisíce a desetitisíce lidí.

Je zajímavé, že von Braun zvolil právě název Elon. Ten vychází z hebrejského slova Elon, které znamená dub. Jeden Elon ale nyní, po 67 letech skutečně plánuje kolonizovat Mars, nebo na něj přinejmenším doletět. Jmenuje se Elon Musk a je majitelem společnost Space X, která je průkopníkem vesmírných letů. Von Braun a Musk nemají nic společného, nemají žádné společné předky nebo něco podobného. Přesto německý inženýr použil právě toto jméno pro budoucího vládce Marsu. Je to zajímavá náhoda.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu