válkaČeskoslovenskoobjevy

Vyrábí se měsíc a stojí až několik milionů. Pohádkovější dorty jste ještě neviděli!

Vyrábí se měsíc a stojí až několik milionů. Pohádkovější dorty jste ještě neviděli!
Zdroj: dailymail.co.uk
+ 5 fotek+ 6 fotek

Dort je neodmyslitelnou součástí tradiční svatební hostiny. Není proto divu, že někteří z nás se při jeho výběru nebojí sáhnout hluboko do kapsy. Třeba i do milionových částek! Právě tolik by vás totiž stály ty nejlepší kousky od indonéského cukrářství Novelle Cake.

Simona Knotkova 1. května 2018

Dort, který vypadá jako katedrála Notre-Dame, pohádkový zámek od Disneyho nebo buddhistická pagoda – to všechno a ještě víc zvládne vytvořit rodinný podnik Le Novelle Cake. Jak můžete i odtušit, příprava takových dortů je časově náročná, což se odráží na ceně, která se pohybuje od 100 tisíc korun až po 11 milionů. Průměrná délka výroby se pohybuje okolo jednoho měsíce.

„Dorty poté po částech převážíme. Obvykle k tomu potřebujeme dva náklaďáky. Do dveří od normálních aut by se totiž nevlezly. S dortem jede na místo doručení i tým našich zaměstnanců, kteří opravují škody způsobené přepravou, jednotlivé části k sobě skládají, zdobí cukrovými květinami a dodělávají poslední úpravy. Na největší z našich dortů bylo potřeba pět náklaďáků a osm hodin k dokompletování,“ vysvětluje Tiffany Riyadi, dcera zakladatelů Le Novelle Cake Susanti Sunardjie a Rickyho Riyadiho.

Společnost je na trhu už od roku 1993, kdy vystupovala ještě pod jiným názvem. Co zprvu začalo jako výroba narozeninových dortů pro příbuzné a sousedy, se později rozrostlo do velké značky, jejíž výtvory udivují celý svět.

„Zatím nejsložitější dort jsme vyráběli 32 dní, 12 hodin denně a podílelo se na něm 24 lidí. Do dortu rádi vkládáme osobnost zákazníka, abychom mu ukázali, že je skutečně vyráběn jen pro něho. Většina našich klientů je výsledkem ohromená. Spousta z nich je také překvapená, jak skutečně obrovské ty dorty jsou. Fotografie nedokážou tu ohromnost zaznamenat,“ zasvěcuje Riyadi blíže do výrobního procesu.

I když snímky podle jejích slov nevystihují majestátnost dortů, přesto si na ně udělejte malý náhled prostřednictvím naší galerie. I podle pouhých fotek asi nebudete chtít uvěřit, že se za takhle vypiplanou nádherou skrývá pouhé těsto potažené fondánem. A rozhodně si nedokážeme představit, že bychom tuhle (drahou) parádu měli nakonec i krájet!

Další články

Zavří­t reklamu