válkaČeskoslovenskoobjevy

Vypravte své děti do kosmu. Čekají tam na ně dobrodružství i vesmírné dárky

Vypravte své děti do kosmu. Čekají tam na ně dobrodružství i vesmírné dárky
Zdroj: youtube.com

Výstavu Brána do vesmíru navštívily od jejího otevření už desetitisíce lidí. Především rodiny míří do Space Campu, což je interaktivní zóna plná trenažérů a simulátorů. V týdnu od 1. června navíc pro děti připravili tvůrci výstavy další lákadlo. Každé dítě, které navštíví Bránu do vesmíru, dostane také vesmírný dárek.

Tomáš Chalupa 29. května 2015

Výstava Gateway to Space je otevřena v prostorách Křižíkových pavilonů holešovického Výstaviště v Praze. Pro děti je zde mimo jiné připravená interaktivní zóna. Na malé kosmonauty zde čeká simulátor přistání s raketoplánem. Výjimečné na něm je, že návštěvník je přímo v kokpitu raketoplánu. Děti tak mají možnost vyzkoušet si práci ve volném vesmíru na speciálním trenažéru, čeká je i zkouška odolnosti na gyroskopu, který člověka roztočí ve třech osách. A jistě každého nadchne možnost svedení pilotního souboje v simulátorech stíhaček F15.

Unikátní je ovšem celá výstava, nejen Space Camp. Je dobré připomenout, že jsou zde vystaveny exponáty, které v ČR nikdy nebyly k vidění, a je velká pravděpodobnost, že po ukončení výstavy, které je naplánováno na 28. června, u nás opět na dlouho k vidění nebudou. Zhlédnout lze například základní modul orbitální stanice MIR a ISS, skutečný měsíční kámen, na který je dokonce možno si sáhnout, lunární vozidlo, se kterým astronauti jezdili po povrchu Měsíce, raketu Saturn 5, první umělou družici Sputnik, kokpit, ve kterém Američané vyslali do kosmu opici, družici Mariner, která jako první poskytla lidstvu snímky planety Mars, a mnoho dalšího.

V týdnu od 1. do 7. června si organizátoři výstavy připravili speciální akci pro dětské návštěvníky. Každé dítě, které výstavu navštíví, obdrží speciální kosmický dárek z dílny Gateway to Space. Pokud tedy máte doma malé astronauty, neváhejte s nimi tuto výstavu navštívit! Vstupenky lze koupit přímo na místě nebo na www.ticketportal.cz. Ceny začínají na 190,- Kč.

Další články

Zavří­t reklamu