válkaČeskoslovenskoobjevy

Vynalezl cornflaky, aby lidé přestali masturbovat

Vynalezl cornflaky, aby lidé přestali masturbovat
Zdroj: yournewswire.com
+ 3 fotky+ 4 fotky

Kelllog´s Cornflakes jsou kukuřičné lupínky, které v USA zná každý. Jsou pojmenovány po dr. Johnu Harvey Kellogovi. Ten celý svůj život zasvětil jedinému úkolu – zabránit lidem, aby měli sex a aby masturbovali.

Tomáš Chalupa 25. února 2015

Dr. Kellog byl opravdu zvláštní osobnost. Provozoval sanatorium v Battle Creeku, kde kladl důraz na cvičení, klystýry a diety (připomíná v tomto doktora z filmu Dobrý voják Švejk). Vynalezl dokonce mechanický klystýr, který se ovšem nikdy neuvedl do výroby.

Byl zapáleným vegetariánem a viděl v něm velký přínos pro lidské zdraví. V honbě za zdravou vegetariánskou stravou vynalezl kukuřičné lupínky, které dnes znají celé Spojené státy jako Kellog´s Cornflakes. Byl také přesvědčen, že by lidstvo mělo ve velké míře přejít na konzumaci ořechů, což by podle něj mohlo vyřešit nedostatek jídla pro miliardy lidí na planetě.

Kellog však vešel ve známost také svým bojem proti lidské sexualitě. Jako horlivý příslušník církve Adventistů sedmého dne měl v sobě zakořeněný poněkud zvláštní vztah k sexu. Považoval jej zkrátka za škodlivý a byl zastánce naprosté sexuální abstinence. Zabýval se v hojné míře sexuálně přenosnými nemocemi, avšak těžiště jeho práce spočívalo v tom, jak sexu mezi lidmi zabránit.

Vše začínalo u diety. Podle něj bylo nutné, aby člověk snědl jen dvě jídla denně, samozřejmě vegetariánská, čímž by se jeho sexuální choutky radikálně snížily. Samozřejmě žádné maso, alkohol ani sladké pití, nejlépe podle něj bylo pojídat pouze kukuřičné lupínky, pak každého přejdou jeho tělesné chtíče. Tračník se měl udržovat v naprosté čistotě dennodenními klystýry.

Kellogovi byla trnem v oku ovšem také masturbace, kterou považoval za nebezpečnou a za údajnou příčinu mnoha úmrtí. „Ti lidé se takto zabili doslova svou vlastní rukou,“ tvrdil v jednom spise. Navrhoval zcela vážně dívkám potírat klitoris fenolem nebo jej rovnou odstranit, a to i u dětí. V jeho „vědeckých“ pracích se ovšem objevovaly i zcela zvrhlé nápady na chirurgické operace, které měly zabránit tomu, aby muži měli erekci. Mělo jít o operace prováděné bez anestezie, protože bolest při nich pociťovaná měla být součástí terapie.

Je zajímavé, že tento muž byl ženatý. Traduje se, že při líbánkách pracoval intenzivně na svých vědeckých pracích o škodlivosti lidské sexuality. Jak takové líbánky asi vypadaly, je opravdu těžké si představit.

Kellog byl i horlivým zastáncem rasové segregace a předním představitelem eugeniky v USA. Měl několik černošských sluhů, které považoval za méněcenný živočišný druh.

Kellog se dožil požehnaného věku 92 let. Dnes jsou jeho Kellog´s Cornflakes ranní stravou milionů Američanů. Je dobré, že z jeho celoživotního díla se nakonec ujaly jen tyto kukuřičné lupínky.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu