válkaČeskoslovenskoobjevy

Vykradači hrobů ukradli tělo Charlie Chaplina a chtěli za něj výkupné

Vykradači hrobů ukradli tělo Charlie Chaplina a chtěli za něj výkupné
Zdroj: vintag.es

V roce 1978 se stal podivuhodný kriminální případ. Ze hřbitova švýcarského městečka Corsier-sur-Vevey byly ukradeny ostatky slavného herce Charlie Chaplina. Neznámí zloději za jejich navrácení požadovali výkupné.

Tomáš Chalupa 31. května 2018

Policie dostala informaci o krádeži rakve s ostatky 2. března roku 1978 a hned se pustila do pátrání po zlodějích. Případ byl skandální, vždyť tělo leželo v hrobě pouhé dva měsíce. Slavný herec zemřel na Štědrý den roku 1977 a byl pohřben právě ve švýcarském Corsier-sur-Vevey ležícím nad Ženevským jezerem. Krádež ostatků byla věc naprosto neslýchaná.

Chaplinova vdova Oona obdržela telefonát, kde jí neznámý muž tvrdil, že má tělo jejího muže a chce za jeho navrácení 600 tisíc dolarů. Policie začala odposlouchávat telefony a procházet staré záznamy. Sledovala dokonce všech 200 telefonních budek v oblasti. Bylo to mimořádně rozsáhlé pátrání, zvláště když si uvědomíme, že šlo o mrtvého člověka.

Oona naštěstí nikdy neuvažovala o zaplacení výkupného, což řekla i onomu muži v telefonu s tím, že její muž by podobnou věc považoval za maximálně trapnou. Muž ale volal znovu a tentokrát vyhrožoval, že ublíží jejím dětem, pokud sumu nezaplatí.

Není bez zajímavosti, že Oona byla Chaplinova čtvrtá žena, bylo jí teprve 18 let, když si brala čtyřiapadesátiletého Chaplina. Měli spolu čtyři děti a usadili se ve Švýcarsku.

Policie pátrala několik týdnů, až zatkla dva muže – automechaniky. Poláka Romana Wardase a Bulhara Gančo Ganěva. Ti se přiznali a policii dovedli do nedalekého pole, kam Chaplina i s jeho rakví zahrabali.

Oba muži ukradli tělo a chtěli výkupné, aby tak řešili svou svízelnou finanční situaci. Nápad vymyslel Wardas. Ten byl odsouzen ke čtyřem letům nucených prací, Ganěv dostal osmnáct měsíců podmínečně, protože porota shledala mnoho polehčujících okolností.

Rodina pohřbila Chaplina znovu, tentokrát pod silnou betonovou desku, která měla do budoucna zabránit dalším podobným pokusům.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu