válkaČeskoslovenskoobjevy

Vygooglujte si obřího humanoida na Měsíci

Na Měsíci se objevila nová anomálie. Zaznamenal ji neúnavný lovec záhad jménem Jasenko mezi miliony fotek měsíční krajiny, které byly publikovány na Google Earth. Uprostřed měsíční pustiny si totiž povšiml neobvyklého, tmavého stínu, který připomíná humanoidní bytost s podivně roztaženýma nohama. Musel by to být ovšem pěkný obr, neboť jeho výška se odhaduje až na několik stovek metrů! Spekuluje se, že by mohlo jít buď o zvláštní mimozemskou bytost, nebo o jednu z dalších záhadných soch na Měsíci.

mod 15. srpna 2014
Obří postava připomíná starší snímek pořízený NASA v roce 1967, známý pod názvem The Shard, jenž rozvířil spekulace ještě před přistáním prvních lidí na Měsíci v roce 1969. Stejně jako nyní si tehdy mnozí kladli otázku, jaký objekt mohl na povrchu Měsíce vrhnout tak obrovský stín. Samozřejmě že se objevila i prostá vysvětlení typu, že jde o světelné triky či závadu na objektivu fotoaparátu anebo prostě o psychologický fenomén zvaný pareidolie, kdy člověk za pomoci fantazie rozpoznává v neurčitých a nezřetelných jevech smysluplné obrazy. Typickým příkladem je, když člověk vidí v mračnech lidské tváře či postavy zvířat.
Nejlépe však bude, když si svůj názor na věc utvoříte sami. Zadejte si do Googlu Earth souřadnice a gigantického humanoida uvidíte na vlastní oči! Řekněte sami, není to to skvělé, když se dnes může prakticky každý z pohodlí svého domova podívat až na Měsíc?
Souřadnice: 27°34’26.35″N 19°36’4.75″W

Další články

Zavří­t reklamu