Co vrah, to jiné rozloučení. Ted Bundy kupříkladu nezklamal a až do konce hrál roli šarmantního muže. V posledních slovech poslal svým nejbližším lásku. Těžko říct, na kolik je myslel vážně.

Co vrah, to jiné rozloučení. Ted Bundy kupříkladu nezklamal a až do konce hrál roli šarmantního muže. V posledních slovech poslal svým nejbližším lásku. Těžko říct, na kolik je myslel vážně. | zdroj: vintag.es


Vtipy, urážky i zvrácenosti: Přečtěte si poslední slova 10 vrahů před popravou

TÉMATA: zločin | poprava | sérioví vrazi | poslední slova

user-avatar

Simona Knotková

2. 08. 2018 | 13:00

Někteří z nich byli zvrácení až do konce, jiní se vážnou situaci pokoušeli odlehčit vtipem, dalším se ze strachu začala plést slova. Přečtěte si deset výroků, které známí vrazi pronesli před svou smrtí.

Ted Bundy

Ted Bundy (1946-1989)

Jeden z nejznámějších amerických sériových vrahů, který se doznal k zavraždění třiceti žen. Na svém kontě mohl mít ale více než sto obětí. Vybíral si mladé bílé ženy, které nejprve omráčil úderem do hlavy, uškrtil a poté znásilnil. Během soudního procesu veřejnost mátl svým šarmem a charismatem. Ač se snažil výsledný rozsudek do poslední chvíle zvrátit, nakonec dostal elektrické křeslo. Před popravou prohlásil: "Rád bych, abyste poslali mou lásku rodině a přátelům."

Peter Kürten

Peter Kürten (1883-1931)

Düsseldorfský netvor, takovou přezdívku si vysloužil Peter Kürten. Do dějin německé kriminalistiky se nechvalně zapsal jako sexuální násilník a vrah až šedesáti obětí. "Povězte mi, až bude moje hlava useknutá, uslyším ještě chvilku šplouchání své vlastní krve? To by pro mě byla na konci ta největší rozkoš," řekl naposledy u gilotiny.

Jimmy Glass

Jimmy Glass (1962-1987)

"Raději bych byl na rybách," nechal se slyšet pětadvacetiletý Jimmy L. Glass, který zastřelil dva lidi. Proti popravě na elektrickém křesle protestoval peticí. Snížení trestu se však nedočkal.

Jeffrey Dahmer

 Jeffrey Dahmer (1960-1994)

Kanibalství, nekrofilie a vražda sedmnácti mužů – tím vším se provinil jeden z nejhrůznějších sériových zabijáků amerických dějin. Některé své oběti rozpouštěl v kyselině, jiné rozřezával a zakopával pod zem. Ve státě Wisconsin byl rozsudek smrti zrušen, a proto byl odsouzen na doživotí. Spravedlnost si ale vzal do vlastních rukou jeden z jeho spoluvězňů. Ještě než ho ubil k smrti, Dahmer mu řekl: "Je mi jedno, jestli budu žít, nebo ne. Jen do toho, zabij mě."

Aileen Wuornos

Aileen Wuornos (1956-2002)

Reálný předobraz filmu Zrůda, za nějž herečka Charlize Theron dostala Oscara. Prostitutka, která zastřelila některé ze svých klientů, se u soudu bránila slovy, že se jednalo o sebeobranu. Někteří z mužů ji totiž údajně znásilnili či se o znásilnění pokoušeli. Porota na její tvrzení však nedala a odsoudila ji k trestu smrti. Před smrtelnou injekcí naposledy vyřkla: "Jenom bych ráda řekla, že odplouvám pryč se skálou a vrátím se jako Den nezávislosti s Ježíšem, 6. června. Jako v tom filmu, velká mateřská loď a tak. Vrátím se."

Carl Panzram

Carl Panzram (1892-1930)

Zloděj, sexuální násilník, vrah a žhář, který podle své výpovědi zabil 21 lidí a dopustil se více jak tisícovky přestupků. Nepáral se s tím ani během závěrečného oběšení. "Hni sebou, ty hoosierský bastarde! Oběsil bych už tucet chlapů, zatímco ty se tady s tím se*eš," okřikl popravčího.

Gary Gilmore

Gary Gilmore (1940-1977)

Bohatá kriminální činnost Američana Garyho Gilmorea vyvrcholila zavražděním pumpaře a majitele motelu. Před popravou prohlásil: "Pojďme na to." Originálem "Let’s do it" se nechala inspirovala firma Nike a jako svůj slogan dodnes používá "Just do it".

James French

James French (1936-1966)

James French sice zabil za svého života dva lidi, jinak se ale zdá, že to byla veselá kopa, ehm… Ještě než byl uškvařen na elektrickém křesle, řekl prý: "A co dát tohle do novinového titulku: French se smaží." Co je na tom vtipného? Jedná se o slovní hříčku. Originální výrok "French Fries" se v angličtině totiž používá také pro hranolky. Nesmějete se? Nevadí. Popojedeme…

Thomas J Grasso

Thomas J Grasso (1962-1995)

Během loupežného přepadení uškrtil ženu. I tak měl ale dle svého názoru právo na poslední jídlo přesně podle svého přání. To se bohužel nestalo a místo oblíbené konzervy těstovin dostal špagety. "Nedostal jsem své SpaghettiOs. Dostal jsem špagety. Chci, aby o tom tisk věděl," řekl před cestou na věčnost.

John Wayne Gacy

John Wayne Gacy (1942-1994)

Vrah, který na své oběti číhal v převleku klauna. Sexuálně zneužil a zabil 33 chlapců. Před podáním smrtící injekce byl stručný. "Polibte mi p*del," rozloučil se.

user-avatar

Simona Knotková

2. 08. 2018 | 13:00

Zavří­t reklamu