válkaČeskoslovenskoobjevy

Všichni zírali s otevřenými ústy. O Vánocích ’67 vyjel Elvis do ulic a zazpíval sousedům koledy

Všichni zírali s otevřenými ústy. O Vánocích ’67 vyjel Elvis do ulic a zazpíval sousedům koledy
Zdroj: Profimedia
+ 8 fotek+ 9 fotek

Na Vánoce roku 1967 do smrti nezapomenou někteří obyvatelé Memphisu. Jednoho svátečního dne jim tam koledy zazpíval samotný král rokenrolu.

Simona Knotkova 27. prosince 2021

Na historku z roku 1967 zavzpomínal v rozhovoru bratranec legendárního hudebníka Billy Smith, který s ním tehdy žil v Gracelandu. Elvis běžně nechodil mezi své sousedy, ale jednoho předvánočního dne se rozhodl udělat výjimku.

Thumbnail # Boží zázrak? Malý Elvis málem zemřel na angínu, když ho prý zachránily modlitby rodičů
Mohlo by Vás zajímat:

Boží zázrak? Malý Elvis málem zemřel na angínu, když ho prý zachránily modlitby rodičů

Elvis si toho roku koupil několik traktorů. Jeden z nich byl malý traktor s vozíkem vzadu. Napadlo ho, že se s ním projede po sousedství, což bylo na něj docela neobvyklé, ale tentokrát to chtěl udělat. Holky, Jo (manželka Billyho, pozn. red.) a Priscillu, jsme posadili dozadu. Elvis se usadil za volant a já si sedl na kapotu. Nastartovali jsme a vyjeli z brány. Všichni v ulicích se zastavovali a nemohli uvěřit svým očím,“ vypráví muž.

Osazenstvo traktoru se na začátek rozezpívalo originální verzí skladby Strýček Donald farmu měl. Poté pozvolna přešli k vánočním koledám. Cestou míjeli nazdobené domy. „Byla to fakt krása,“ vzpomíná Smith.

V jednom domě, kolem kterého čtveřice projížděla, probíhal vánoční večírek. Někteří hosté stáli venku a popíjeli drinky. Elvis se u nich zastavil a se svými spolucestujícími jim zapěl Rolničky. Není pochyb, že pro návštěvníky párty to byl naprosto surreální moment.

Thumbnail # Elvis Presley se v přímém přenosu nechal očkovat proti obrně. Rapidně tím klesl počet nakažených i mrtvých
Mohlo by Vás zajímat:

Elvis Presley se v přímém přenosu nechal očkovat proti obrně. Rapidně tím klesl počet nakažených i mrtvých

„Ústa měli dokořán a vypadalo to, že jim nějakou chvíli trvalo, než si uvědomili, co se to, sakra, děje,“ vybavuje si tu chvíli Smith. Muzikant měl pak ještě přidat alternativní sloku Rolniček, kterou si ale Smithovi prý raději nechají pro sebe.

Jak začali z domu vycházet další a další diváci, Elvis uznal, že je na čase vrátit se zpátky. Na závěr všem popřál Veselé Vánoce a s ostatními odjel. „Zítra nebudou vědět, jestli byli jenom moc opilí, nebo jestli jsem to byl opravdu já!“ nechal se hudebník během cesty domů pobaveně slyšet.

Na Štědrý den Elvis uspořádal ve svém sídle velký mejdan, na který byly kromě kruhu nejbližších, takzvané Memphis Mafie, pozvány i některé celebrity.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu