válkaČeskoslovenskoobjevy

Všichni ho opustili. Nakonec si chlapce vzal do péče muž, který měl sám smutné dětství

Všichni ho opustili. Nakonec si chlapce vzal do péče muž, který měl sám smutné dětství
Zdroj: boredpanda.com
+ 9 fotek+ 10 fotek

Peter Mutabazi si prožil krušné dětství plné fyzického i psychického týrání. Třináctiletého Anthonyho pro změnu opustili biologičtí i adoptivní rodiče. Nyní oba muži tvoří novou rodinu.

Simona Knotkova 5. března 2020

Peter Mutabazi vyrůstal v malé vesnici na hranici mezi Ugandou a Rwandou. Jako dítě zažil nuzný život i fyzické a psychické týrání ze strany otce. Přesto nezhořkl a v dospělosti začal nový život jako realitní makléř. Navíc se stal pěstounem, u něhož doma nacházely dočasné bydliště opuštěné děti.

„V USA potřebujete rodičovské kurzy a licenci od státu, ve kterém žijete, pokud se chcete stát pěstounem. Všechny pěstounské děti patří státu. Protože jsem měl licenci pod soukromou agenturou, oslovovali mě pokaždé, když nějaké dítě potřebovalo domov. Za poslední tři roky se u mě vystřídalo dvanáct dětí ve věku od dvou do jedenácti let. Protože jsem svobodný, dokázal jsem se naráz postarat vždy jenom o dvě,“ vypráví muž.

Jednoho dne ho kontaktovala sociální pracovnice s prosbou, zda by si k sobě na víkend nevzal jedenáctiletého chlapce Anthonyho. Peter nad touto nabídkou zprvu váhal, protože se krátce předtím musel rozloučit se dvěma bratry, které si k sobě vzali zpátky biologičtí rodiče. Loučení pro něj bylo bolestné a nebyl si jistý, zda má sílu na další dítě. Nakonec ale nabídku přijal.

Jak se později dozvěděl, Anthonyho ve dvou letech opustila vlastní matka. Do péče si ho následně vzali adoptivní rodiče, ale také ti ho z neznámých důvodů opustili, zrovna když byl v nemocnici. „Jak někdo může něco takového udělat?“ ptá se Peter.

Chlapec ho hned první den oslovoval familiárně „tati“. Když se Peter dozvěděl, že jeho bývalá rodina se zřekla také rodičovských práv, rozhodl se, že si ho nechá natrvalo. Nyní tomu budou už dva roky, co oba muži žijí spolu. Od konce minulého roku nosí Anthony rovněž stejné příjmení jako jeho adoptivní otec.

„Trvalo to déle, ale věděl jsem, že bude mým synem. Nikdo jiný ho nechtěl a je velmi těžké najít novou rodinu, když je vám jedenáct. Jsem skutečně vděčný za to, že ho mám. Mám pocit, že změnil můj život ještě víc, než jsem změnil já ten jeho. Není jednoduché být svobodný pěstoun, ale každá minuta stojí za to,“ říká šťastný náhradní otec.

Do jejich společného života i do mužových dalších pěstounských aktivit můžete nahlédnout na Instagramu Fosterdadflipper.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu