válkaČeskoslovenskoobjevy

Vražedný trucker Rhoades si své oběti vždy vyfotil

Vražedný trucker Rhoades si své oběti vždy vyfotil
Zdroj: allthatsinteresting.com

Robert Ben Rhoades je sériový vrah, který umučil, znásilnil a zavraždil nejméně padesát žen a dívek. Je to sadistický psychopat, ze kterého šel mráz po zádech i otrlým policistům.

Tomáš Chalupa 6. května 2021

Na Apríla roku 1990 spatřila policejní hlídka v Arizoně tahač na okraji dálnice. Policisté se přiblížili k vozidlu, aby zjistili, zda řidič nepotřebuje pomoct. To, co spatřili, bylo děsivé. Uvnitř byla dívka spoutána řetězy, která se intenzivně dávila. Její pohled prozrazoval nekonečnou hrůzu. Řidič byl rovněž uvnitř a snažil se policisty chabě přesvědčit, že jde o jakési dobrovolné hrátky. Policisté dali Rhoadese pod zámek. V jeho voze našli pistoli. Rhodes byl obviněn z únosu a sexuálního útoku. Brzy se zjistilo, že toho má na svědomí mnohem víc.

Vyšetřovatelům se podařilo prokázat, že Rhoades mučil, znásilnil a zavraždil nejméně padesát žen a dívek. Reálné počty mohly být mnohem vyšší a mohly jít až do stovek obětí. Charakteristickým znakem Rhoadesových činů bylo, že si každou oběť vyfotografoval těsně před tím, než ji zabil.

První prokázaná vražda se stala v lednu roku 1990, ale policisté byli přesvědčení, že vraždil už mnohem dříve. Zavraždil pár Candace Walshovou a jejího manžela Douglase Zyskowského ze Seattlu. Ti se vydali stopem do Texasu a měli tu smůlu, že jim Rhodes zastavil. Pak oba zabil a ženu ještě předtím znásilnil. Podobné to bylo se čtrnáctiletou Reginou Waltersovou, která stopovala se svým přítelem Jonesem. Toho Rhoades ihned zabil. Waltersovou naopak vozil ve svém trucku ještě čtrnáct dní v něčem, co policisté popsali jako pojízdnou mučírnu. Co si Waltersová za ty dva týdny vytrpěla, je nemožné si jen představit. Ve finále ji propíchal rybářskými háčky, oblékl do černého oblečení a uškrtil rybářským vlascem. Tělo pak hodil kamsi na louku poblíž dálnice.

Policisté sestavili cosi jako jízdní řád Rhoadesova kamionu a zjistili, že se pohyboval v místech, kde za uplynulých 15 let zmizelo mnoho dívek. Odhadovali, že Rhoades spáchal tři vraždy do měsíce. Policisté našli v jeho voze pouta rovnou na podlaze a v jeho návěsu bylo cosi jako vězení. Mohl své oběti mučit, jak dlouho se mu zachtělo.

Rhoades se přiznal ke dvěma vraždám výměnou za to, že nebude popraven. Velkou roli v tom sehrál jeho advokát, který byl velmi schopný a dokázal vymoci dohodu o trestu doživotí bez možnosti propuštění. Rhodes dodnes sedí ve vězení v Chesteru v Illinois.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu