válkaČeskoslovenskoobjevy

Vražedné sestry Papinovy se pro levičáky staly obětí třídního boje

Vražedné sestry Papinovy se pro levičáky staly obětí třídního boje
Zdroj: allthatsinteresting.com

Christine a Léa Papinovy byly sestry, které spáchaly jedny z nejhroznějších vražd v dějinách Francie. Přesto se našli lidé, kteří jim vyjadřovali sympatie. Bylo to proto, že obě ženy sloužily bohaté rodině, která byla symbolem snobství a nadřazenosti.

Tomáš Chalupa 19. září 2018

Obě pracovaly pro penzionovaného právníka Reného Lancelina jako domácí služky. Společně se svou manželkou Leonií a dcerou Geneviève žil Lancelin v nádherném dvoupatrovém domě ve městě Le Mans. Na službu obou dívek existují různé pohledy.

Podle jednoho s nimi bylo nakládáno dobře. Jedly stejné jídlo jako rodina, žily ve vytopeném a dobře zařízeném pokoji pro služebnictvo a pobíraly také slušný plat. Přesto byly některé věci poměrně zvláštní. U Lancelina Papinovy sloužily sedm let a za celou dobu s nimi právník údajně nepromluvil jediné slovo. Jedinou komunikaci obstarávala jeho žena, i ta s nimi mluvila výjimečně a většinu příkazů jim psala na papírky. Byla extrémně povýšená a obě dívky považovala za podřadné bytosti.

Byla to právě manželka Leonie, která byla až fanaticky posedlá pořádkem. Každý den přejížděla bílou rukavicí po nábytku, zda na něm není prach. Není však známo, co se stalo v případě, že by nebyla spokojená.

Onoho dne, kdy došlo k vraždě, velmi hustě pršelo. Obě dívky pracovaly, zatímco rodina byla pryč. Při žehlení došlo k tomu, že byly vyhozeny pojistky. Papinovy se rozhodly, že je nebudou zkoušet opravit a počkají na druhý den, kdy se měl vrátit Lancelin. Jenže nečekaně se ještě týž den večer vrátila jeho žena s dcerou. Když zjistila, co se stalo, popadl ji záchvat zuřivosti. Christine Papinová vzala do ruky cínový džbán a praštila s ní Leonii po hlavě. Její dcera vyrazila matce na pomoc. Christine zařvala: „Všechny je zmasakruju!“

Pomohla jí sestra Lea, která Leonii napadla zezadu. Pak na ní Christine zařvala: „Vydloubni jí oči!“ Lea to skutečně udělala a ležící Leonii vydloubla z důlku oční bulvy. To samé mezitím udělala Christine s očima dcery Geneviève. Obě přitom ještě byly naživu.

Sestry Papinovy pak mlátily do hlav Leonie a Geneviève kladivem, bodaly nožem, bily do nich cínovým hrncem. Pak jako šílené bodaly i do těl. Nakonec nalily na hlavu Leonie menstruační krev její dcery. Na zemi tak ležela dvě neuvěřitelně zohavená těla uprostřed obří kaluže krve.

Obě vražednice se pak umyly, zamkly se v pokoji a lehly si do postele. Tam je našel Lancelin, který se vrátil s jedním kamarádem domů. Obě dívky se mu přiznaly, že zabily jeho ženu a dceru, ovšem v sebeobraně. „Bylo to ona, nebo my. Odteď jsem němá a slepá,“ řekla později Christine policii.

Brutální vražda pobouřila Francii, ale dostala se i do zájmu levicových intelektuálů, kteří v ní viděli projev třídního boje. Utiskované služky, které pracovaly 14 hodin denně, přičemž každý týden měly jen půl dne volna, se vzbouřily proti svým snobským a krutým utlačovatelům. Obhajoba nicméně stála na tom, že obě byly v době vraždy nepříčetné a nevěděly, co dělají. Poukázaly na to, že jejich strýc spáchal sebevraždu a sestřenice skončila v blázinci. Měly tedy podle obhajoby genetické dispozice k šílenství.

To potvrdil i psycholog, který prohlásil, že obě trpěly paranoiou, slyšely hlasy a Leonii považovaly za útočníka a pronásledovatele. Soud nicméně nic z toho nevzal v potaz a odsoudil Christinu k trestu smrti a Leu jako spolupachatelku k 10 letům nucených prací. Christine čekala na smrt v cele, kde jevila známky šílenství a pokoušela se sama sobě vydloubnout oči. Musela být svázána svěrací kazajkou, trest jí nicméně byl změněn na doživotí. Christine pak přestala přijímat potravu a zemřela ve vězení na podvýživu v roce 1937.

Leu propustili za dobré chování v roce 1941. Žila pak v ústraní se svou matkou. Zločin se stal předlohou několika hororových povídek.

Další články

Zavří­t reklamu