válkaČeskoslovenskoobjevy

Vražedná jáma na Floridě se znovu otevřela

Vražedná jáma na Floridě se znovu otevřela
Zdroj: mysteriumuniverse.com

V roce 2013 se pod jedním domem v Tampě na Floridě otevřela z ničeho nic obrovská jáma. V díře zmizela část domu i jeho obyvatel Jeffrey Bush. Jeho tělo se nikdy nenašlo, stejně jako se nezjistily příčiny otevření jámy. 19. srpna tohoto roku se díra otevřela znenadání znovu.

Tomáš Chalupa 27. srpna 2015

Díra je přesně na tom samém místě, kde před dvěma lety zmizel dům i s Jeffreyem Bushem. „Tohle není obyčejná díra do země, je to rozsáhlá podzemní průrva. Stále jsme nebyli schopni najít její hranice,“ říká Mike Merrill z úřadu šerifa. To se nepodařilo ani před dvěma lety a možná proto nebylo nikdy nalezeno tělo Jeffreye Bushe. Také sanační práce byly velmi nebezpečné, protože hrozilo další zhroucení podél okrajů jámy. Oficiální příčinou byly prudké deště předcházející otevření jámy, ale je to spíše jen úřednická fráze, protože nikdo s jistotou neví, jak se jáma vytvořila, ani kam sahá.

Na Floridě nejsou podobné jámy ničím výjimečným, byť tato je rozhodně největší a nejslavnější. Už v roce 1890 spadly dvě mladé dívky ve floridském městě Chipley do jámy zatopené vodou. Našlo se tělo jen jedné z nich. Úřady tehdy nařídily dokonce vypumpovat veškerou vodu z jámy. To se ale nepodařilo. Jáma se naplňovala stejně rychle, jako pumpy odčerpávaly vodu pryč. Jáma tak zůstala na svém místě a lidé z okolí tam prý čas od času vidí ducha oné dívky.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu