Michael Godwin doplatil na svou neznalost fyzikálních zákonů, nebo to prostě byla jen karma.

Michael Godwin doplatil na svou neznalost fyzikálních zákonů, nebo to prostě byla jen karma. | zdroj: thevintagenews.com


Vrah unikl elektrickému křeslu, jen aby se usmažil elektřinou na záchodě

TÉMATA: zločiny | krimi | usa | popravy | nehody

user-avatar

Tomáš Chalupa

2. 11. 2018 | 14:00

Koho mají pověsit, ten se neutopí, říká jedno hezké české přísloví. Ale co když mají někoho usmažit na elektrickém křesle, tomu se taky jinak nic nestane? Případ Michaela Godwina ukazuje, že je to právě naopak. Koho mají usmažit, ten se prostě usmaží.

Osmadvacetiletý Michael Godwin byl v roce 1989 usvědčen z vraždy a znásilnění mladé dívky Mary Elizabeth Royemové. Tu ubil elektrickou žehličkou. Soud v Jižní Karolíně ho odsoudil k trestu smrti. Uběhlo několik let, než měl být rozsudek konečně vykonán. Ovšem krátce před ním se objevily nové skutečnosti. Státní návladní přišel na to, že Godwin se znásilnění nedopustil, svou oběť pouze zabil. Trest mu tedy byl snížen na doživotí, a Godwin tak unikl doslova v poslední chvíli smrti na elektrickém křesle.

Věc ale měla opravu bizarní pokračování. Několik dní po zveřejnění zmírňujícího rozsudku se Godwin sám uškvařil elektrickým proudem na toaletě. Snažil se spravit svá sluchátka, kterými poslouchal televizi. Zakousl se do drátů a projel jím elektrický proud, který jej usmrtil. Strážní ho našli mrtvého na toaletě a oživit se jim jej nepodařilo.

Koroner prohlásil celou událost za nešťastnou náhodu. Věc se dostala do novin a v těch se pak objevovaly titulky jako Unikl elektrickému křeslu, jen aby zemřel na elektrickém záchodu. Lépe to ani vystihnout nešlo. Mnoho lidí navíc v celé události vspatřovalo boží spravedlnost, vzhledem k tomu, že Godwin jako vražednou zbraň použil elektrickou žehličku. Ještě zbývalo zodpovědět otázku, jak vlastně Godwin mohl zemřít, když seděl na toaletě. Odpověď je jednoduchá. V amerických věznicích jsou kovové záchody, tedy jsou vyrobené z vodivého materiálu. Pokud by ale Godwin držel dráty jen v rukou, nic by se mu nestalo. Jakmile ale strčil dráty do úst, vytvořil uzavřený elektrický okruh a proud vnikl do jeho těla.  

user-avatar

Tomáš Chalupa

2. 11. 2018 | 14:00

Zavří­t reklamu