válkaČeskoslovenskoobjevy

Voliči Trumpa mají smůlu. V této restauraci musí zaplatit víc než voliči Clintonové

Voliči Trumpa mají smůlu. V této restauraci musí zaplatit víc než voliči Clintonové
Zdroj: odditycentral.com

Donaldu Trumpovi kritici mimo jiné vyčítají jeho diskriminační postoj k menšinám. V restauraci Stella v americké Iowě se tedy rozhodli, že diskriminovat budou pro změnu jeho voliče.

Simona Knotkova 2. prosince 2016

Restauraci Stella najdete ve městě Iowa City, které je součástí Johnson County. Právě tento okres patří k šesti z devadesáti devíti iowských okresů, jež hlasovaly pro Hillary Clinton. Z obliby pro demokratickou kandidátku přišli zdejší majitelé proto s celkem bizarní inovací. Zatímco voliči Hillary musí při příchodu platit pouze pět dolarů, voliči Trumpa to mají za deset. Podobné nařízení se návštěvníkům samozřejmě nelíbí a Stella za to na internetu schytává negativní recenze.

Koho lidé volili, zjišťuje vyhazovač hned u vstupu do restaurace. Na vlastní kůži to zažil například Eric Stelter se svou manželkou. „První jsme se tomu smáli, mysleli jsme, že je to vtip. Když se ale tento kompletně opilý vyhazovač dal do křížku s dalšími podporovateli Trumpa, rozhodli jsme se, že tento druh zařízení podporovat nebudeme,“ popisuje v recenzi.

Restaurace své činy vysvětluje i nápisem: „Ano, je to diskriminace, ale tu jste si volili.“ Na stranu druhou: Pokud mi vadí diskriminace, tak s ní budu bojovat tak, že sám budu druhého diskriminovat? Tohle se majitelům opravdu nepovedlo a posíláme palec dolů.

Další články

Zavří­t reklamu