válkaČeskoslovenskoobjevy

Vítěz letošní Tour de France přišel o svou trofej, někdo mu ji ukradl z výstavy

Vítěz letošní Tour de France přišel o svou trofej, někdo mu ji ukradl z výstavy
Zdroj: dailymail.co.uk

Geraint Thomas byl překvapivým vítězem letošní Tour de France, když dokázal porazit svého stájového kolegu a cyklistickou legendu Frooma. Thomas ale nyní přišel o tuto nejcennější trofej. Byla ukradena přímo z výstavy, kterou uspořádal výrobce kol Pinarello.

Tomáš Chalupa 11. října 2018

Neznámý zloděj odcizil trofej z výstavy v Birminghamu, jak uvedla stáj SKY ve svém tiskovém prohlášení. Trofej půjčil tým SKY významnému výrobci kol Pinarello, který z ní udělal jeden z hlavních exponátů své birminghamské výstavy.

„Je to neuvěřitelné neštěstí, že se nám tohle stalo,“ bědoval do médií zdrcený Thomas. Podle něj nemá trofej zase tak velkou hodnotu, pokud by se ji někdo snažil prodat. Její význam spočívá pouze v tom, že ji má vítěz a že symbolizuje jeho úspěch.

Zdrcený je také výkonný ředitel firmy Pinarello Richard Hemington. „Přijímáme plnou zodpovědnost za ztrátu a osobně se omlouvám Geraintovi,“ uvedl Hemington s tím, že stále doufá, že se trofej podaří vypátrat.

Policie k případu nezveřejnila žádné podrobnosti, pouze uvedla, že prověřuje všechny stopy a možnosti. Trofej byla spolu se čtyřmi dalšími, které tým SKY získal, vystavena ve vitríně výstavy v budově Národního výstavního centra. Bohužel nebyla nijak speciálně hlídána, což se zdá být nepochopitelné. Není zatím ani jasné, zda šlo o připravovanou a naplánovanou loupež, nebo spíše někdo jen využil příležitosti, která se zjevně kvůli chybějícímu zabezpečení nabízela. Je velké štěstí, že nebyly odcizeny také další trofeje. To, že zmizela pouze jedna, ukazuje spíše na nepřipravenou krádež. Profesionální zloději by nejspíš sebrali všechny.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu