válkaČeskoslovenskoobjevy

Víte, v čem je tahle americká vesnice zvláštní? Žije v ní jen jeden člověk!

Víte, v čem je tahle americká vesnice zvláštní? Žije v ní jen jeden člověk!
Zdroj: refinery29.com
+ 23 fotek+ 24 fotek

Vesnice Monowi se nachází v Nebrasce a je ojedinělá tím, že v ní žije pouze jeden člověk. Po stopách poslední obyvatelky amerického zákoutí se vypravila fotografka Alyssa Schukar.

Simona Knotkova 9. dubna 2016

Její jméno je Elsie Eiler, má 82 let a po smrti manžela před dvanácti lety je jedinou obyvatelkou Monowi. Kdysi tady populace dosahovala čísla 300, dnes je tu jen ona. Kromě místního baru Monowi Tavern vede také knihovnu. A i když by se mohlo zdát, že žije velmi osamělým životem, není tomu tak. Něco takového si ostatně myslela i Alyssa Schukar.

„Když o ní lidé slyší, říkají si: ‚To musí být tak osamělá existence, jak to někdo může vydržet?‘ Hodně mě to zajímalo a chtěla jsem zjistit, jak to ta žena skutečně prožívá.“

Eiler si na osamělost nestěžuje, protože se neustále vídá s rodinou a známými z okolních vesnic. A zdejší komunita drží velmi při sobě. „Zjistila jsem, že tu funguje opravdu neskutečné společenství. Vlastně můžu říct, že Elsie má se svými sousedy propojenější vztahy než já s těmi svými v Chicagu. Vedou spolu i daleko lepší rozhovory. Povídají si o svých životech, a když si spolu sednou, je to daleko smysluplnější.“

Přesto Eiler uvažuje, že se přestěhuje za synem do Omahy. Je to ale pro ni těžké rozhodování. „Podvědomě cítí, že kdyby odešla, byl by to pro ni konec. Velmi si váží toho, že je středem této komunity. Myslím, že Monowi je zkrátka ona,“ uzavírá své vyprávění fotografka.

V galerii se podívejte, co se jí podařilo během setkání zdokumentovat.

Další články

Zavří­t reklamu