Leonardo DiCaprio má ženu-dvojnici. Jmenuje se Judy Zipper a dnes už je babičkou. Jako mladý DiCaprio vypadala před 50 lety. | zdroj: news.distractify.com


Víte, které celebrity mají své své historické dvojníky? Podívejte se a budete žasnout

Při pohledu na celebrity a jejich historické protějšky se člověk neubrání pocitu, že na východních teoriích o reinkarnaci něco přece jen je. Když vidíme tu neuvěřitelnou podobu, zdá se, jako by se duše známých postav z minulosti převtělily do těl slavných současníků. Pojďme tedy zjistit, zda kromě podoby mají tito dvojníci ještě něco společného.

user-avatar

Blondie

12. 11. 2014 | 08:18

1. Sylvester Stallone a papež Řehoř IX.

Řehoř IX. (1167–1241) byl "papežský Rambo“. Sváděl neustálé boje s římskoněmeckými císaři a založil nechvalně proslulou papežskou inkvizici.

2. Keanu Reeves a Paul Mounet

Paul Monet (1847–1922) byl francouzský divadelní herec, který hrál i v prvních, tehdy ještě němých filmech.

3. Michael Douglas a George Washington

George Washington (1732–1799) se stal prvním prezidentem Spojených států amerických. Michael Douglas hrál shodou náhod v roce 1995 roli amerického prezidenta v romantické komedii Americký prezident.

4. Jennifer Lawrence a Zubaida Tharwat (1940)

Zubaida Tharwat je egyptská herečka a bývalá královna krásy, které se přezdívalo „Kočka arabské kinematografie“. Jennifer Lawrence se nedávno stala hvězdou internetu, když se po síti začaly šířit její fotky s nahým poprsím. Za to by ji islámští radikálové zřejmě ukamenovali.

4. Mark Zuckerberg a Filip IV. Španělský

Filip IV. Španělský (1605–1665) vládl nejen Španělsku, ale také Portugalsku, Neapolsku, Sicílii, Sardinii, Jeruzalému a mnoha vévodstvím. Zuckerberg spravuje neméně mocnou říši zvanou Facebook.

5. Orlando Bloom a Nicolae Grigorescu

Nicolae Grigorescu (1838–1907) byl významný rumunský malíř, jeden ze zakladatelů moderního rumunského malířství. Orlando Bloom rád fotografuje.

6. Christina Aguilera and Ginger Rogers

Ginger Rogers (1911–1995) byla slavná americká herečka, tanečnice a zpěvačka, která hrála v mnoha filmových muzikálech se svým tanečním partnerem Fredem Astairem. Christina oplývá stejným talentem.

7. Macaulay Culkin a Vladimír Putin

Vladimír Putin (1952) je skoro o třicet let mladší než bývalá dětská filmová hvězda Macaulay Culkin (1980), ale zatímco malý malý Kevin zůstával sám doma a sám musel ochránit celý dům, ruský prezident se chová, jako by byl samojediným v Rusku, a dělá, že musí ochránit všechny Rusy nejen doma, ale i v zahraničí.

8. Michael Jackson a Portrét mladého muže

Autorem portrétu z roku 1650 je holandský mistr Barent Fabricius (1624-1673).Ten portrétovaného muže nepojmenoval, čímž ponechal prostor ke spekulacím, zda král popu nežil už v době renesance. Každopádně oba sdíleli stejnou zálibu v kloboucích.

9. Trent Reznor a Napoleon Bonaparte

Frontman kapely Nine Inch Nails jako by z oka vypadl mladému vojevůdci Napoleonovi Bonapartovi (1769–1814), který včele svých vojsk sváděl vítězné bitvy napříč Evropou. Tehdy byli celebritami generálové a chrabří vojáci, dnes jsou jimi hlavně herci a zpěváci.

10. Bruce Willis a Douglas MacArthur

Douglas MacArthur (1880–1964) byl pětihvězdičkový generál armády Spojených států amerických. Za druhé světové války byl velitelem spojeneckých vojsk bojujících v Pacifiku. V roce 1977 byl o něm natočen americký životopisný film, titulní roli tehdy ztvárnil Gregory Peck. Bruce Willis se bohužel tou dobou ještě živil hrou na foukací harmoniku.

11. Donald Trump a George Patton

Čtyřhvězdičkový generál armády Spojených států amerických, jehož 3. americká armáda osvobodila západ a jihozápad Čech, zemřel na následky automobilové nehody 9. prosince 1945. O šest měsíců později, v říjnu 1946, přišel v New Yorku na svět americký obchodní magnát Donald Trump. Že by se generál reinkarnoval a udělal kariéru tentokrát jako mocný finančník?

12. Johnny Depp a Arthur Schopenhauer

Německý filosof Arthur Schopenhauer (1788–1860) byl známým hlasatelem pesimismu, jenž o lásce prohlásil, že je iluzí, s jejíž pomocí se příroda stará o zachování rodu, a že vystřízlivění se dostavuje zejména v manželství uzavřeném z lásky. Zdá se, že herec filozofii svého dvojníka dosud nestudoval, nicméně postupně sám dospívá ke stejnému poznání.

13. Maggie Gyllenhaal a Rose Wilder Lane

Americká herečka zřejmě byla v minulém životě novinářkou jménem Rose Wilder Lane (1886–1968), která kromě jiného hlásala libertiánství a stála u zrodu amerického libertiánského hnutí. Maggie se k politickým otázkám také ráda vyjadřuje.

14. Justin Timberlake a kriminálník

Americký zpěvák a herec má smůlu. Podobá se totiž kriminálníku ze 100 let staré policejní fotky. Naštěstí zatím nekráčí v jeho šlépějích a peníze si poctivě vydělává zpěvem.

15. John Travolta a neznámý muž z roku 1860

Fotka neznámého muže z roku 1860 byla na e-Bay nabízena k prodeji za 500 tisíc dolarů. Prodejce uvedl, že vzhledem k tomu, že scientologové – k nimž se Travolta hrdě hlásí – věří v reinkarnaci, je mužem na staré fotografii určitě americký herec. Prostě žil v 19. století, zemřel a znovu se narodil.

 

témata

Komentáře ( )

user-avatar

Blondie

12. 11. 2014 | 08:18

Zavří­t reklamu