I na prahu sedmdesátky můžete vypadat takhle dobře.

I na prahu sedmdesátky můžete vypadat takhle dobře. | zdroj: odditycentral.com


Víte, kolik je tomuhle mladíkovi? 68 let! Známe jeho fígle

TÉMATA: mladiství vzhled | zdraví | životní styl | čína

user-avatar

Simona Knotková

5. 04. 2018 | 13:00

V občance má rok narození 1950, ale stěží byste mu na některých fotografiích hádali dvacet let. Osmašedesátiletý Číňan Hu Hai udivuje mladistvým vzhledem.

Poprvé na sebe muž upozornil před dvěma lety. V Šanghaji se zúčastnil soutěže o titul nejmodernějšího dědy, který u překvapené poroty a publika také s přehledem vyhrál. Od té doby se o něho zajímají média a je pravidelně zván na módní přehlídky.

V čem tkví tajemství jeho mladistvého vzhledu? Svůj podíl na tom má určitě pravidelná fyzická aktivita. Hai se už jako dítě věnoval množství sportů a snil o dráze profesionálního atleta. To se nakonec nesplnilo. Láska k pohybu mu ale zůstala dodnes. Každý den cvičí jógu, medituje a třicet minut visí hlavou dole. Tento trik údajně pomáhá redukovat vrásky a funguje jako prevence před padáním vlasů.

Ve stravě si muž potrpí na malé, ale zato vydatné porce jídla, které doplňuje výživovými doplňky v podobě vitamínů či kolagenu. Jak ale Číňan říká, jeho zdravý životní styl by mu byl k ničemu, kdyby nepraktikoval to nejdůležitější – mladistvou mysl. Hai si svůj vysoký věk vůbec nepřipouští a duševně se cítí stále jako mladík. Není pochyb, že právě to se z velké části odráží na úžasném vzhledu.

"Všichni jednou zestárneme, tomu se nikdo z nás nevyhne. Pokud se jako starý ale i cítíte a čekáte jenom na smrt, pokud se odmítáte učit cokoliv nového, pak jste skutečně staří a nezáleží na tom, kolik vám doopravdy je," podotýká Hai.

Podle něj má každý člověk tři věky – mentální, psychologický a fyzický. Zatímco dva poslední se dají lékařsky změřit, první závisí jenom na našem postoji. I když jeho tělo podle vyšetření odpovídá tělu čtyřicetiletého člověka, mentálně je Hai o polovinu mladší.

"Myslím, že mentálně mi bude pořád dvacet let. Je fuk, co říkají ostatní, prostě je mi dvacet. Můžu dělat věci, které dělají i ostatní dvacetiletí lidé. Mládí je svým způsobem postoj. Pokud jste zvědaví a nechybí vám vášeň, váš život může být jiný," uzavírá.

To stojí za pokus, nemyslíte?

user-avatar

Simona Knotková

5. 04. 2018 | 13:00

Zavří­t reklamu