válkaČeskoslovenskoobjevy

Víte, kolik je tomuhle mladíkovi? 68 let! Známe jeho fígle

Víte, kolik je tomuhle mladíkovi? 68 let! Známe jeho fígle
Zdroj: odditycentral.com
+ 1 fotka+ 2 fotky

V občance má rok narození 1950, ale stěží byste mu na některých fotografiích hádali dvacet let. Osmašedesátiletý Číňan Hu Hai udivuje mladistvým vzhledem.

Simona Knotkova 5. dubna 2018

Poprvé na sebe muž upozornil před dvěma lety. V Šanghaji se zúčastnil soutěže o titul nejmodernějšího dědy, který u překvapené poroty a publika také s přehledem vyhrál. Od té doby se o něho zajímají média a je pravidelně zván na módní přehlídky.

V čem tkví tajemství jeho mladistvého vzhledu? Svůj podíl na tom má určitě pravidelná fyzická aktivita. Hai se už jako dítě věnoval množství sportů a snil o dráze profesionálního atleta. To se nakonec nesplnilo. Láska k pohybu mu ale zůstala dodnes. Každý den cvičí jógu, medituje a třicet minut visí hlavou dole. Tento trik údajně pomáhá redukovat vrásky a funguje jako prevence před padáním vlasů.

Ve stravě si muž potrpí na malé, ale zato vydatné porce jídla, které doplňuje výživovými doplňky v podobě vitamínů či kolagenu. Jak ale Číňan říká, jeho zdravý životní styl by mu byl k ničemu, kdyby nepraktikoval to nejdůležitější – mladistvou mysl. Hai si svůj vysoký věk vůbec nepřipouští a duševně se cítí stále jako mladík. Není pochyb, že právě to se z velké části odráží na úžasném vzhledu.

„Všichni jednou zestárneme, tomu se nikdo z nás nevyhne. Pokud se jako starý ale i cítíte a čekáte jenom na smrt, pokud se odmítáte učit cokoliv nového, pak jste skutečně staří a nezáleží na tom, kolik vám doopravdy je,“ podotýká Hai.

Podle něj má každý člověk tři věky – mentální, psychologický a fyzický. Zatímco dva poslední se dají lékařsky změřit, první závisí jenom na našem postoji. I když jeho tělo podle vyšetření odpovídá tělu čtyřicetiletého člověka, mentálně je Hai o polovinu mladší.

„Myslím, že mentálně mi bude pořád dvacet let. Je fuk, co říkají ostatní, prostě je mi dvacet. Můžu dělat věci, které dělají i ostatní dvacetiletí lidé. Mládí je svým způsobem postoj. Pokud jste zvědaví a nechybí vám vášeň, váš život může být jiný,“ uzavírá.

To stojí za pokus, nemyslíte?

Související články

Další články

Zavří­t reklamu