válkaČeskoslovenskoobjevy

Víra v UFO může nahradit víru v Boha, tvrdí studie

Víra v UFO může nahradit víru v Boha, tvrdí studie
Zdroj: .downtownlawrenceburgky.com

Dr. Diana Pasulka z univerzity v Severní Karolíně strávila šest let objížděním celých Spojených států. Mluvila s vědci, inženýry a technologickými kreativci ze Silicon Valley i podnikateli a dalšími významnými lidmi. Všichni měli jedno společné – věřili v inteligentní život ve vesmíru. Ovšem slovo víra zde hraje velmi důležitou roli.

Tomáš Chalupa 27. dubna 2018

Pastulka totiž zjistila, že víra v mimozemské civilizace je velmi silná a vyskytuje se ve všech vrstvách společnosti. Podle jejího výzkumu jde o víru, která je natolik silná a rozšířená, že by v budoucnu mohla konkurovat klasickému křesťanskému náboženství. Víra v ufony by tak zjednodušeně řečeno mohla nahradit víru v Boha.

Široké rozšíření víry v mimozemšťany je podle výzkumné zprávy způsobeno mnoha faktory. Jedním z nich je všudypřítomnost tohoto tématu v moderních médiích, jako je například seriál Akta X. Dalším faktorem je zveřejňování objevů NASA a dalších vědeckých institucí ohledně obyvatelných planet ve vesmíru. A stejně tak působí i nejrůznější zprávy o tajemných nálezech na Marsu nebo i na Zemi, které evokují dřívější přítomnost mimozemšťanů.

Sci-fi knihy, seriály a filmy začaly podle Pastulky přinášet odpovědi i na otázky, které v minulém století náležely spíše do oblasti náboženství. Dnes 75 procent dospělých Američanů věří v inteligentní život mimo Zemi. Oproti tomu 68 procent dospělých Američanů si není jisto, že existuje Bůh. Sice netvrdí, že neexistuje, ale o jeho existenci nejsou přesvědčeni. Není z toho jasné, že se zde něco odehrává, pokládá si řečnickou otázku Pastulka.

Z těchto informací je zřejmé, že víra v mimozemšťany skutečně sílí a může v budoucnosti nahradit nebo se stát přinejmenším rovnocennou s vírou v Boha. Ostatně Bůh a mimozemšťané mají mnoho společného a ve starověku dokonce tyto dvě entity často splývaly. Různí bohové byli prezentováni jako poslové nebes, přebývali v korábech na nebeské klenbě, tvořili hvězdy nebo mezi nimi cestovali. Byli nesmrtelní, dokázali ničit světy a stejně tak světy tvořit. To vše jsou vlastnosti, které lidé přisuzují jak vyspělým vesmírným civilizacím, tak Bohu.

Rozdíl mezi těmito dvěma vírami je ale podstatný. Kolem jednoho je vytvořená celá mytologie, odkaz je spravován oficiálními církvemi, má svá morální a religionistická dogmata. Ten druhý je zcela volný a jeho výklad si v podstatě tvoří každý sám. Nikdo neví, jak mimozemšťané vypadají, co od nás chtějí nebo jestli vůbec něco vyžadují. Nemusíme se k nim modlit ani dodržovat nějaké zásady. Prostě buď přiletí, nebo ne.

Další články

Zavří­t reklamu