válkaČeskoslovenskoobjevy

Vír nad obřím urychlovačem částic! Co se to děje v CERNu?

Obří urychlovač částic CERN v Ženevě slouží k fyzikálním experimentům, které někteří považují za nebezpečné. Americký turista nad CERNem nafilmoval neobvyklý vzdušný vír. Má to nějakou souvislost s pokusy?

Tomáš Chalupa 9. ledna 2016

Nad tunely, kudy proti sobě vysokou rychlostí vědci posílají částice, se objevil nezvyklý vzdušný vír. Kolem něj se kupily mraky. Co je však nejpodivnější, je podivný světelný bod, který se najednou k víru vznesl. Doletěl až do víru a zmizel. Stejně tak zmizel i vír.

Nikdo neví, o co se vlastně jedná. Mnoho lidí se domnívá, že je to počítačem vytvořený podvrh, ale další v tom vidí důsledek pokusů v CERNu nebo dokonce UFO používající portál do jiné dimenze.

Nad pokusy v CERNU se dlouhodobě diskutuje. Podle některých lidí jsou pokusy nebezpečné, mohou při nich vznikat černé díry a před prvním pokusem se dokonce objevily názory, že náraz dvou mikročástic za extrémní rychlosti může zničit svět. Většina vědců je však přesvědčená, že k ničemu nebezpečnému v CERNu nedochází. Naopak se podařilo odhalit dosud neobjevenou částici zvanou Higgsův boson nebo také Božská částice.

Další články

Zavří­t reklamu