Kdo by vyhrál, kdyby zvířata ze Hry o trůny spolu bojovala?

Kdo by vyhrál, kdyby zvířata ze Hry o trůny spolu bojovala? | zdroj: pinterest.ca


Víme, kdo by vyhrál, pokud by spolu bojovala zvířata ze Hry o trůny

TÉMATA: zvířata | seriály | hra o trůny

user-avatar

Tomáš Chalupa

20. 05. 2019 | 13:00

V kultovním seriálu se mezi sebou řežou hlavně lidé z urozených rodů. Co kdyby se ale do sebe pustila zvířata, která tyto rody symbolizují? Odpověď našli vědci.

Za Starky by nastoupil do klání jejich obrovitý vlk, Lannistery by reprezentoval lev, barvy rodu Baratheonů by hájil jelen a za Targaryeny by bojoval drak. Takže, ruku na srdce, máme vítěze. Drak je se svou velikostí, schopností létat a dštít oheň jednoznačně nejsilnější tvor v této pomyslné bitvě.

„Drak je rozhodně největší překážka k vítězství pro jakéhokoliv dalšího účastníka,“ říká bioložka Katie Hindeová, která stojí za projektem virtuálního MMM (March Mammals Madness) souboje zvířat. Jednou do roka sestavuje virtuální šampionát zvířat, která spolu bojují v boji o celkového vítěze v živočišné říši. Je tedy nanejvýše povolaná rozhodnout i tento souboj.

Jako první je tedy nutné zjistit, zda je možné vůbec draka porazit. Jednou z možností je odradit jej od toho, aby vůbec bojoval. Jak známo, draci z Hry o trůny jsou velmi fixovaní na svou matku Daenerys. Pokud by ona nebyla přítomná bitvě, možná by drak vůbec nechtěl nastoupit. Drak také potřebuje nejvíce jídla a energie, aby mohl vůbec fungovat. Pokud by se nechal vyhladovět, mohlo by to ochromit jeho schopnost boje. Hladový drak by mohl prohrát v boji se lvem nebo vlkem, protože by odlétl hledat výživnější a snáze ulovitelnou kořist. Pokud by drak byl vyhladovělý, bez energie a bez schopnosti létat, zřejmě by mu ostatní protivníci byli schopni způsobit vážná zranění.

Jako outsider naopak vypadá jelen. Ale jelen je schopen svými ostrými parohy zabít vlka i lva. Ostatně vlka zabil hned v prvním díle seriálu. Je také velmi rychlý, takže by svým protivníkům mohl utéct. Lev ani vlk nemohou zabít to, co nedokáží napřed chytit. A jelen je paradoxně podle Hindeové jediný, kdo může potencionálně zabít draka. Zatímco lev nebo vlk svými ostrými zuby zabíjí tak, že prokousnou hrdlo kořisti, u opancéřovaného draka by se jim to zřejmě nepovedlo. Pokud by se jelen nějakým způsobem dokázal vyhnout dračímu ohni, jeho paroží by mohlo zasáhnout oblast mezi velkými šupinami draka a bodnout jej do měkkých tkání.

Jako outsider se tak jeví spíše vlk. Ten totiž je zvyklý lovit pouze ve smečce, sám si toho většinou moc neuloví. V boji se lvem by tak prohrál nebo by se do něj ani nepustil.

Na závěr ale Hindeová a její tým dochází k jasnému závěru. Za normálních okolností by drak nedal nikomu šanci. Musel by být hendikepován a omezen vnějšími faktory, aby vůbec ostatní měli proti němu nějakou šanci. A představa, že jelen propichuje parohem draka, je řekněme, mírně úsměvná.   

user-avatar

Tomáš Chalupa

20. 05. 2019 | 13:00

Zavří­t reklamu