válkaČeskoslovenskoobjevy

Vietnamský kadeřník stříhá vlasy samurajským mečem! Podívejte se, jak mu to jde

Dříve tímhle mečem stínali japonští samurajové svým nepřátelům hlavy, dnes jím vietnamský kadeřník Nguyen Hoang Hung stříhá ženám vlasy. A kupodivu nemá o zákaznice nouzi. Na jejich hlavách jim dokáže v krátkém čase vytvořit dokonalý moderní sestřih.

Ivanhoe 22. února 2015

Unikátní schopnost stříhat vlasy mečem si Hung osvojil před čtyřmi lety, když se účastnil soutěžní kadeřnické show, kde se mělo stříhat bez použití nůžek. Hugh tenkrát použil ruční pilku a okamžitě se mu tento způsob střihání zalíbil. Odtud byl už jen krůček tomu, aby jako svůj nový pracovní nástroj začal používat tradiční samurajský meč.

Nejprve jím stříhal dlouhé vlasy, ale pak si troufl i na kratší účesy, jako na mikádo a dokonce i na rozčepýřený klukovský střih zvaný pixie. Jak přiznal, zpočátku to bylo náročné a riskantní, ale Hung se to to naštěstí učil na parukách. Tímto způsobem čtyři roky tvrdě a neúnavně trénoval a dnes dokáže mečem na živé hlavě vytvořit krásný účes za pár minut. Jen je lepší se při stříhání nedívat do zrcadla a raději zavřít oči.

Vietnamec původně chtěl s touto dovedností oslňovat pouze na soutěžích a exhibicích, ale víc a víc zákazníků, kteří do jeho salonu přicházeli, si žádalo právě sestřih mečem. Musel jim vyhovět a nakonec nůžky zcela odložil.

Nejčastěji používá tradiční samurajský meč Wakizaši s nabroušenou ocelovou čepelí. Samurajové jej používali už od 15. století jako záložní zbraň vedle delšího meče Katana. Bojovali s ním hlavně v uzavřených prostorách a stínali jím hlavy nepřátel. To zní děsivě, ale Hung ubezpečuje, že stříhat tímto mečem vlasy je naprosto bezpečné. Jak můžete vidět na videu, v jeho podání je stříhání téměř samurajským obřadem a výsledek také stojí za to.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu