válkaČeskoslovenskoobjevy

VIDEO: Triky Lilly Yokoi udivují dodnes. Podívejte se, co všechno balerína na zlatém kole dovedla

Lilly Yokoi byla ve své době jednou z nejpopulárnějších světových artistek. Na svém kole dokázala dělat akrobatické kousky, které udivují i dnes. Diváci jí pro její úžasné kreace dali přezdívku Balerína na zlatém kole.

Simona Knotkova 4. dubna 2016

Lilly se k akrobatické jízdě nedostala náhodou. V roce 1929 se narodila do newyorské cirkusové rodiny a společně se svými třemi sestrami a jedním bratrem byla k jízdě na kole trénována už odmala. Jako The Yokoi Family se objevili například v show CBS The Talk of The Town. Lilly původně nebyla hlavní hvězdou rodiny. Popularity ale začala nabývat, když se po svatbě se švédským artistou Rolandem od příbuzných odtrhla a od roku 1956 začala působit jako sólo umělkyně.

The Yokoi Family v plné sestavě. Nalevo a v pravém rohu můžete vidět Mary Yokoi, které se dostávalo nejvíce pozornosti před Lilly.

The Yokoi Family v plné sestavě. Nalevo a v pravém rohu můžete vidět Mary Yokoi, které se dostávalo nejvíce pozornosti před Lilly.

V tom samém roce se ukázala ve slavné The Ed Sullivan Show. Účinkováním v tomto pořadu nabrala její kariéra rychlý vzestup. Velký zájem o ni začal být v Evropě, vystupovala na těch nejprestižnějších cirkusových představeních. Diváci obdivovali její neuvěřitelné kousky na kole, nádherné kostýmy, profesionální vystupování i zlaté kolo, které ji brzy vyneslo přezdívku Balerína na zlatém kole. V roce 1962 dostala angažmá v britském Bertram Mills Circus. Jeden z jeho vlastníků, Cyril Mills, o ní řekl: „Byla jedním z největších účinkujících, se kterými jsem kdy podepsal kontrakt. Byla artistkou od hlavy až k patě, její kostýmy byly skvostné a pro publikum měla vždy tak nakažlivý úsměv, že si ho získala od první minuty.“

Lilly Yokoi v roce 1965.

Lilly Yokoi v roce 1965.

Problémy ovšem začaly být s jejím manželem Rolandem. S ostatními kolegy neměl dobré vztahy a do programu Lilly se neustále snažil vecpat svá vlastní čísla, přestože o ně nebyl žádný zájem. Ke své ženě se choval majetnicky, což se projevovalo také tím, že byla izolovaná od svých spolupracovníků. Poté, co odešla do uměleckého důchodu, navíc zjistila, že Rolando velkou část jejích peněz prohýřil, což znamenalo konec jejich manželství.

Po konci kariéry se Lilly stáhla do ústraní a moc toho o ní už nevíme.

Po konci kariéry se Lilly stáhla do ústraní a moc toho o ní už nevíme.

Když Lilly zmizela z cirkusového světa, jako by i úplně přestala existovat, tak moc si zakládala na svém soukromí. Poslední zprávy o ní pochází z roku 2009. Dle slov své dcery měla Lilly bydlet v té době v Japonsku, v zemi svých předků. Podívejte se v přiloženém videu ze show The Hollywood Palace, jak to na kole uměla roztočit.

Další články

Zavří­t reklamu