válkaČeskoslovenskoobjevy

VIDEO: Tohle se ve světě děje. Podívejte se, jak si dospělý muž bere nezletilou dívku

Na světě se každý rok provdá okolo patnácti milionů nezletilých dívek. UNICEF se společně s blogem Bridal Musing rozhodl na tuto problematiku upozornit videem, na kterém si dítě bere dospělého muže. Zdá se vám to šokující? Přesně něco takového se ale dnes a denně děje.

Simona Knotkova 18. března 2016

Jeden příběh za všechny: Samia z afrického Nigeru měla teprve deset let, když byla rodinou donucena vzít si třicetiletého muže. Následující tři roky byly plné domácího násilí a sexuálního zneužívání. Ve čtrnácti Samia otěhotněla, ale dítě se narodilo mrtvé. Když se poté opět vrátila ke svému muži, rozhodla se, že od něj nadobro uteče.

Tajně začala pěstovat arašídy a později je prodávala. Když dala dohromady peníze na autobus, odcestovala ke své tetě a už nikdy se zpátky nevrátila. Nyní je jí osmnáct let a společně s ostatními je členkou skupiny, která pomáhá dívkám s podobným osudem, jako měla ona.

Bizarní foto, že? Pro více jak 41 tisíc dívek denně je to ale bohužel realita...

Bizarní foto, že? Pro více jak 41 tisíc dívek denně je to ale bohužel realita…

„Mým cílem nyní je stát se krejčovou, mít šicí stroj a šicí výbavu, pracovat pro sebe a být plně nezávislá. Když žena nemá žádné finanční zdroje, musí se spoléhat na muže. Už nikdy nechci být závislá na muži, ať už na mém otci či manželovi,“ říká.

Ne všichni ale mají takové štěstí a z domova se jim utéct nepodaří. UNICEF nově spustil také program UNFPA-UNICEF Global Programme To Accelerate Action To End Child Marriage, který má rozšiřovat prevenci a starat se o nezletilé nevěsty. Podle předpokladů by mohl pomoci až 6 milionům z nich.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu