válkaČeskoslovenskoobjevy

VIDEO: Nový superhrdina Shield ochraňuje americké městečko

Městečko Beaverton v Oregonu je pod ochranou muže v rudém kostýmu a s velkým štítem. Jeho jméno je The Guardian Shield, lidé mu zkráceně říkají Shield, tedy Štít.

Tomáš Chalupa 25. ledna 2016

Zloději aut nebo noční výtržníci mají v Beavertonu těžký život. Nad nočním pořádkem bdí superhrdina Shield a svou práci bere smrtelně vážně: „Chci, abych byl brán vážně. Všechno, co dělám, je co nejvíce podle pravidel. Dohlížím na to, aby nikdo nekradl auta, nikdo se s nikým nepral a každý se dostal v pořádku domů ke své rodině, když se vrací z práce,“ uvedl pro televizi FOX21.

Muž v rudém obleku je vyzbrojen kromě štítu například i pepřovým sprejem, omračovací pistolí, obuškem, lékarničkou, baterkou a go-pro kamerou. Policie o samozvaném strážci pořádku ví a prý je na jeho straně a rozhodně mu nehodlá bránit. Prý ho jen odrazovali, aby se nezapojoval do opravdu nebezpečných situací. „Pokud se přímo zapojím, znamená to, že někoho povalili na zem a nikdo další mu nepomůže. To mě fakt štve, takže zasáhnu,“ vysvětlujeShield. Místní lidé jsou z něj nadšeni a vítají, že jejich město má vlastního superhrdinu a stážce pořádku. Shield dokonce chystá mezi místními lidmi sbírku na nové auto, které by mu umožnilo patrolovat na větším území.

Shield není prvním superhrdinou, který se rozhodl chránit města. V Londýně působí Traffic Droid, který se zaměřuje na bezpečí cyklistů, v Milwaukee bdí nad pořádkem Watchman, New York se pyšní superhdinkou Prawler a dokonce japonské Tokio má Mangetsu Mana. Ten ale především sbírá odpadky.

Další články

Zavří­t reklamu