válkaČeskoslovenskoobjevy

VIDEO: Dívka cestuje v roce 1969 sama. Podívejte se, jak zatočí s reportérem, který to nedokáže pochopit

Ještě v 60. letech minulého století bylo neobvyklým jevem, když žena cestovala sama. Dánka z následujícího videa si k tomu musela vyprosit nejenom souhlas od rodičů, ale také potvrzení od policie. Jako by už utiskování tak nebylo málo, během interview jí hloupé otázky pokládá ještě reportér. Podívejte se, jaký krátký proces s ním dívka udělá.

Simona Knotkova 3. března 2017

Rozhovor dvojice je následující:

„Co si o tom myslí tví rodiče, že cestuješ sama?“ – „Asi jsou trochu nervózní. Každý den jim musím volat a říkat jim, kde jsem a kam mám namířeno.“ – „Klidně tě nechali jít?“ – „Mám tu i potvrzení s razítkem od policie.“ – „Co je tam napsáno?“ – „Že mám pravdu a opravdu můžu cestovat sama.“ – „Máš za sebou nějaká preventivní opatření v případě, že tě na cestě potká něco zlého?“ – „Ano, naučila jsem se džú-džucu a sebeobranu.“ – „Co když tě někdo bude obtěžovat? Co uděláš?“

Po posledním dotazu dívka na nic nečeká a reportérovi to názorně předvede. Ať už se jednalo o reálné video, či předem domluvený skeč, jistě krásně vystihl pocity dívek a žen té doby. Smutné je, že s podobnou reakcí by se setkala nejedna osamocená cestovatelka i dneska.

Další články

Zavří­t reklamu