válkaČeskoslovenskoobjevy

Veverka opuštěná matkou málem zemřela. Dvěma chovatelům se ji ale podařilo zachránit

Veverka opuštěná matkou málem zemřela. Dvěma chovatelům se ji ale podařilo zachránit
Zdroj: boredpanda.com
+ 14 fotek+ 15 fotek

Muže čekalo při návratu domů překvapení. Na své posteli našel z větviček a borovicových jehlic vyrobené hnízdo, na kterém ležely právě narozené veverky. Jejich matka se pro ně ale bohužel nevrátila.

Simona Knotkova 30. listopadu 2018

Nečekaný nález dvou veverčích mláďat přinutil muže kontaktovat Christinu a Michaela, dvojici chovatelů, kteří se starají o nalezená či zraněná zvířata a poté je vrací do volné přírody. Ti se jako první pokoušeli vyhledat matku a znovu ji s mláďaty spojit. Dospělý hlodavec však stavěl v korunách stromů hnízdo a o své děti starost už nejevil.

Když jedna z narozených veverek zemřela, páru chovatelů nezbývalo než se pokusit zachránit aspoň druhou svou vlastní péčí. Pojmenovali ji Thumbelina. Veverka se po důkladném vykrmování brzy začala mít k světu a bylo už jasné, že dokáže přežít i bez matky. Taky bylo ale zřejmé, že se na ni lidská výchova od úplně první dnů podepíše a ona nebude jako ostatní veverky.

Na rozdíl od nich kupříkladu neleze po stromech a neběhá, ale raději sedí a chodí. I když se Christina s Michaelem pokoušeli ji spřátelit s ostatními veverkami, Thumbelina nemá zájem se k nim přidat. „Nevím, co si myslí, že je, ale rozhodně to není veverka,“ říká jeden z jejích adoptivních rodičů.

Dodává, že Thumbelina obecně pobývá nejradši doma a nesnáší chladné počasí. Oproti tomu miluje hrášek a avokádo. A hlavně – i s netradičními příbuznými a v netradičním domově je štastná.

Na její vývoj se podívejte v naší galerii.

Další články

Zavří­t reklamu